Põhisisu algus

Elisa Raamatu juuni eksklusiiv: prohvetlik krimipõnevik, mis ennustas karantiinis maailma tulekut

17.06.2020

Veel 15 aastat tagasi tundus maailm, milles praegu elame, täielik utoopia. Peter May krimipõneviku „Lukus linn“ käsikiri jäi 2005. aastal seisma, kuna toona ei tahtnud keegi seda ebarealistlikus maailmas aset leidvat teost avaldada. Nüüd on aga kirjeldatud olukord tõeks saanud.

“Lukus linn” viib lugeja Londonisse, millest on saanud pandeemia epitsenter. Linn on karantiinis, võimust võtavad rahvarahutused. Väga nakkava ja surmava, tuhandeid ohvreid nõudnud viiruse eest pole keegi kaitstud. 

Just nagu pärismaailmas, tuleb ka raamatus rajada nakatunute suure hulga tõttu ajutine haigla. Ootamatult leiavad aga töölised ehitusplatsilt koti 10-aastase lapse luustikuga. 

Juhtumiga asub tegelema politseiuurija Jack MacNeil. Lisaks võika kuriteo lahendamisele peab MacNeil hakkama saama ka keerulise eraelu ja teda jälgivate pahaendeliste jõududega, mis on valmis tõe varjamiseks taas tapma.

Krimilugu „Lukus linn“ on geniaalselt kirja pandud, põhjalik ja täiuslikult teostatud. Hirmutavalt realistlik põnevik keskendub inimkogemustele tapva viiruse tõttu lukku pandud maailmalinnas.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!