Põhisisu algus

Elisa Raamatu Iselugeja esitati Aasta Keeletegu 2016 kandidaadiks

21.02.2017

Keelespetsialist Jüri Valge esitas Elisa Raamatu Iselugeja Aasta Keeletegu 2016  kandidaadiks ning see valiti 28 kandidaadi hulka, kes auväärsel konkursil osalevad.

Aasta Keeletegu on Eesti Haridus- ja Teadusministeerium poolt läbiviidav konkurss, kus tuuakse esile ja premeeritakse tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist. Aasta keeleteo konkursil antakse välja kaks auhinda: peaauhind ja rahvaauhind. Peaauhinna saaja valivad taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, rahvaauhind selgitatakse välja avaliku hääletusega veebruaris. Laureaadid selguvad märtsis. 

Elisa Raamatu Iselugeja rakenduse loomine tõstab eesti keele tuntust ja mainet (toimiv kõnesüntees on vaid 70 maailma keelel 7000-st), soodustab huvi kasvu eesti keele vastu ning selle õpetamist ja õppimist, samuti lugemishuvi tõusu. Suur kasu on iselugejast inimestel, kes oma tööülesandeid täites lugeda ei saa, kuulata aga küll; samuti vaegnägijail ja -lugejail. Kõik see soodustab eesti keele staatuse kindlustumist ning selle kaudu jätkusuutlikku arengut.

Anna ka Sina oma hääl Iselugeja toetuseks siin.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama