Põhisisu algus

Elisa Raamatu eksklusiiv rõõmustab oktoobris nii noori kui vanu ulmefänne

12.10.2020

Kui enamasti kuuluvad Elisa Raamatu eksklusiivraamatute hulka äsja ilmunud teosed, mil on kirjandusmaastikul rohkelt potentsiaali, siis oktoobrikuine eksklusiiv on end juba tõestanud.

1965. aastal ehk enam kui pool sajandit tagasi ilmunud ulmeromaan „ Düün “ käsitleb kõrbeplaneedi loodust, majandust, poliitikat, religiooni ja suhtlust teiste planeetidega. See on üks kõige mõjukamaid ulmekirjandusteoseid, millest on inspiratsiooni saanud isegi “Tähtede sõda”.

Teose keskmes on võimuvõitlus kõrbeplaneedil Arrakis, mis kuulub tähtedevahelisele impeeriumile. Tegu on ainsa planeediga, kus leidub kosmoselendudeks vajalikku ainet. Ainel on ka muid ihaldatud omadusi – see annab tarvitajale psüühilised võimed ja pikendab eluiga.

Säärane aine on korraga nii suur õnn kui ka needus. Arrakise valitsemine toob kaasa suure võimu – aga ka pideva võimuvõitluse ja konflikti.

Kui planeedi haldamine läheb Harkonneni Kojalt Atreidese Kojale, ei suuda võimu kaotanud Harkonnenid sellega leppida ning jätavad lapseeas Paul Atreidese planeedi karmi loodusesse surema. Nad ei aima, et Paul Atreides on midagi enamat kui lihtsalt ülikuvõsu ning sündmused ei hakka hargnema sugugi Harkonnenide tahtmist mööda.

Järgmise aasta oktoobris linastub teose ainetel ka kauaoodatud mängufilm, milles mängivad teiste seas näiteks Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson ja Oscar Isaac.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!