Põhisisu algus

Elisa Raamat paneb eestlased jälle lugema!

18.01.2016

 • Lugejate 2015. aasta vaieldamatuks lemmikuks oli Vahur Kersna „Ei jäta elamata“

Elisa laiapõhjaline uuring näitab, et inimesed loevad tänu Elisa Raamatu teenusele 66% rohkem. Seda eeskätt seetõttu, et mugavas äpis on ühe kuutasu eest võimalus piiramatult lugeda kasvõi kõiki raamatuid - uusimatest bestselleritest armastatud klassikani.

Elisa uute teenuste juhi Kertu Kriiski sõnul on Elisa Raamat eestlaste lugemisharjumuse täielikult ümber kujundanud, pakkudes lugejatele kvaliteetse eestikeelse kirjanduse Rootsi lauda. Uuringute järgi investeerivad inimesed kirjandusse 59% enam tänu Elisa Raamatu teenusele. „Äppi kasutades ei pea raamatu hankimiseks ja lugemiseks eraldi aega planeerima. Nutiseadmega on kerge sobival hetkel lemmikraaraamatusse sukelduda ja kogu valik on alati taskus kaasas,“ tõdes Kertu Kriisk. „Üks kindel kuutasu kõikide raamatute lugemiseks teeb lugejad julgeks. Huvilised katsetavad Elisa Raamatus rohkem nii eri žanrite kui ka autoritega ning avastavad uut mõnest nende jaoks ootamatust kategooriast. Nii saavad rohkem tähelepanu ka läbimüüdud või poes tähelepanuta jäänud teosed.“

Huvi jätkub nii uute bestsellerite kui ka vanema klassika vastu. Rakendusest on palju abi ka kohustuslikku kirjandust otsivatel õpilastel, kes ei saa leppida raamatukogu pikaks veninud ootejärjekorraga.

Elisa Raamatu lugejate lemmik oli 2015. aastal Vahur Kersna „Ei jäta elamata“, mida autor ise kirjeldab: „See raamat on hetkedeks, mil ei tea, kuhu joosta, mida teha, keda uskuda ja kas sellel kõigel on üldse mõtet!“

Menukaim žanr Elisa Raamatus oli ilukirjandus, aga TOP 15 kujunes igati mitmekülgseks: elulood, kriminullid, armastusromaanid, eneseabi ja klassika. Kõige popim romaan oli David Lagercrantzi „See, mis ei tapa“, „Millenniumi“ - krimitriloogia elevust tekitav jätkuosa ning menukaim lasteraamat Andrus Kivirähki „Kaka ja kevad“.

Elisa Raamatut on Androidi ja Apple’i nutiseadmetele praeguseks alla laaditud peaagu 30 000 unikaalsel korral, mis näitab, et vajadus uutmoodi lugemisvõimaluse järgi on kriipinud paljusid.

Huvi hoiavad kõrgel ka eksklusiivteosed ehk bestsellerid, mis ilmuvad Elisa Raamatus veel enne poeriiulitele jõudmist. Sellised raamatud jõuavad tihti ka kuu loetuimate hulka, näiteks „Millenniumi“ saaga uusim osa sai Eestis esmakordselt kättesaadavaks Elisa Raamatus eksklusiivina, mida juba kohe esimesel päeval sajad kasutajad oma digiriiulisse lisasid.

Kertu Kriiski sõnul lisandub lugemisvara iga nädal ja ka äpp ise on pidevas uuenemises. „Kui juba täna näeb Facebooki kontoga sisse loginud lugeja oma FB sõprade raamaturiiuleid, siis üsna pea hakkab äpp ise vastavalt lugemisajaloole uusi lugemiselamusi soovitama,“ märkis Kertu Kriisk. Digiraamaturiiuli sisu võib ka näiteks kõigile nähtavaks muuta, et lemmikuid ja muidu häid leide ka teiste kasutajatega jagada.

Elisa Raamatu 2015 TOP15:

 1. Ei jäta elamata, Vahur Kersna
 2. Finantsaabits: Rahaasjade korraldamise käsiraamat, Finantsinspektsioon
 3. Horoskoop 2015. Saatuslik aasta, Taimi Uuesoo, Ago Uuesoo
 4. See, mis ei tapa, David Lagercrantz
 5. Abielurikkumine, Paulo Coelho
 6. Kaka ja kevad, Andrus Kivirähk
 7. Emmanuelle 1. raamat. Inimsuse õppetund, Emmanuelle Arsan
 8. Arstina läbi elu, Arvo Tikk
 9. Viiskümmend halli varjundit, E. L. James
 10. Vigased pruudid, Eduard Vilde
 11. Eluaegne, Mart Kadastik
 12. "Oleks tädil rattad all...", August Kitzberg
 13. Siidiuss, Robert Galbraith
 14. Libahunt, August Kitzberg
 15. Joonista valgus, Lea Dali Lion
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!