Põhisisu algus

Elisa püstitas alateenindatud piirkondadesse kuus uut operaatorineutraalset sidemasti

09.12.2021

Elisa on viimase kahe kuu jooksul viinud ülikiire tänapäevase optikavõrgu ligi 6000 koduukseni. Sellele lisaks kergitati hiljuti tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) toetusmeetme najal kuus uut operaatorineutraalset sidemasti, mis pakuvad nüüd kiiret internetti varem alateenindatud piirkondades.

Viimaste kuude jooksul püstitati kuute erinevasse Eesti paika uued 80-99 meetri kõrgused operaatorineutraalsed sidemastid, mille loomist toetas riikliku meetme kaudu TTJA. Uued sidemastid asuvad Jausa, Loosi, Madise, Jõgeveste, Annikoru ja Virulase piirkondades, kus Elisa tagab kõikidele teeninduspiirkondadesse jäävatele klientidele kaasaegse väliruuteri kasutamise toel koduinternetti kiirusega 100 Mbps.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et värskelt uued mastid saanud piirkondadesse on Elisa soovinud juba pikalt panustada, kuid investeeringuid on nõudnud ka mitmed prioriteetsemad objektid. “TTJA hallatava toetusmeetme abil saime nüüd uued mastid püstitada ja tagada seeläbi nende teeninduspiirkondadesse jäävatele klientidele kiire ja stabiilse internetiühenduse. Elisa poolt oleme tänulikud riigile ja TTJA-le sarnase toetusmehanismi ja sujuva koostöö eest, mis toimus operatiivselt väga tiheda ajakava jooksul,” märkis Polli.

Kõik uued mastid on operaatorineutraalsed, mis tähendab, et kuigi neid haldab jätkuvalt Elisa, siis saavad ka teised teenusepakkujad neid oma klientidele võrguühenduse pakkumiseks kasutada. Elisa on uutele mastidele paigaldanud kaasaegsed 4G tugijaamad, mis tagavad klientidele oluliselt parema ja stabiilsema levi ning suuremad võrgukiirused, kuid tulevikus on võimalik sama taristut kasutada ka 5G lahenduste pakkumiseks.

“Me vajame kvaliteetset internetti oma igapäevasteks toiminguteks - töötamiseks, õppimiseks, poodlemiseks ja meelelahutuse tarbimiseks. TTJA-l on hea meel, et riigipoolse abi toel parandavad sideettevõtted kiire interneti kättesaadavust just maapiirkondades,“ sõnas Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti sideosakonna juhataja Oliver Gailan.

Septembri ja oktoobri jooksul panustas Elisa ka Tallinnas ja Tabasalus ülikiire optikavõrgu kättesaadavuse suurendamisele. Kahe kuu jooksul liideti võrguga 18 uut kortermaja, niisamuti saavad uuendustööde toel nüüd optikavõrgu kasuks otsustada enam kui 4800 varem koaksiaalvõrku kasutanud klienti.

Lisaks sellele lülitati esimestel sügiskuudel võrku seitse uut tugijaama, millest viie puhul on tegu siselahendustega, mis tagavad kvaliteetse ja kiire võrguühenduse erinevate objektide sisealadel. Samuti jätkus viimastel kuudel riiklikult toetatud partnervõrkudes teenuse pakkumine, mille raames avanes enam kui 1200 aadressil võimalus liituda Elisa kaabelvõrguga.

“Näeme, et huvi ülikiire ja kvaliteetse internetiühenduse järgi on aina tõusmas ning see ajendab meid tegema jätkuvaid investeeringuid nii uutesse tugijaamadesse kui ka optikavõrgu arendamisesse. Tähelepanuta ei saa ka jätta riiklikult toetatud partnervõrke, mille abil avaneb igal kuul sadadel uutel klientidel võimalus liituda Elisa kaabelvõrguga,” lausus Polli. “Viimased TTJA poolt läbi viidud mõõtmised on näidanud, et Elisa pakutavad keskmised internetikiirused on riigi parimad, kuid näeme, et klientide järjest kasvavad vajadused ei lase meil loorberitele puhkama jääda.”

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!