Põhisisu algus

Elisa poolt toetatud Ajujahi võitis Complok

13.12.2022

Eelmisel neljapäeval, 8. detsembril selgus Eesti suurima ettevõtluskonkursi Ajujaht 2022 võitja, kelleks osutus rahapesu tõkestamise koolitust pakkuv ettevõte Complok. Elisal on hea meel olla juba kuuendat aastat Ajujahi suurtoetaja ning soodustada ägedate ideede elluviimist. Finaalsaate žüriis aitas otsuseid langetada meie erakliendiüksuse juht ja juhatuse liige Mailiis Ploomann.

Finaalis astusid võistlustulle Complok, Steelmonitor ja Crump. Võitja sai auhinnaks 30 000 eurot, teine ja kolmas koht vastavalt 15 000 ja 7500 eurot. Saate võitis rahapesu tõkestamise koolitust pakkuv Complok.

Žüriiliikme Mailiis Ploomanni sõnul on kohustuslike koolituste puhul tavaliselt kaks võimalust. Esimesel juhul tehakse minimaalselt nõutav ning töötajate pädevust näidatakse pelgalt ettevõtte süsteemidesse linnukesi märkides. Teisel juhul panustatakse töötaja kompetentsidesse rohkelt aega ning ressursse, eesmärgiga teadmiste omandamine tõepoolest ka tagada. “Kuigi enamus ettevõtteid oma hinges eelistaksid teist varianti, on see tänaseid vahendeid kasutades, praktilises elus pahatihti pea võimatu. Complok on suutnud tuvastada ideaalse kesktee – efektiivne ning ressursisäästlik rutiin, mis on oskuslikult koostatud ning lähtub kaasaegsetest andragoogika põhimõtetest,” nentis Ploomann. Ta lisas, et paljud MOOC tüüpi ülikoolikursused on tõestanud, et täiskasvanu on õigeid võtteid kasutades võimeline ka digimaailmas suurepäraselt teadmisi omandama. Complok saab olema selles kindlasti järjekordne edukas näide.

Complok kaasasutaja Maarja-Liisa Soe sõnul oli nende jaoks juba finaali jõudmine väga suur võit. “Tagasivaatavalt võime öelda, et Ajujaht on meie mentaliteeti ja ambitsiooni kasvatanud nii, et oleme oma teekonnal jõudnud traditsioonilisest ärimudelist täielikult iduettevõtteks, mis on valmis globaalseks skaleerimiseks,” selgitas Soe.

„Comploki tiimis on kokku saanud ideaalne idufirma retsept: ülisuur sisemine põlemine, päris probleem ja ekspertsus,“ kiitis žüriiliige ja Startup Estonia juht Eve Peeterson rahapesu tõkestamise koolitusplatvormi arendavat võidutiimi. „Rõõm oli näha, kuidas nad võtsid mentorite nõuannetest ja kogu Ajujahi protsessist enda jaoks maksimumi ning tegid nende kuude jooksul tohutu arenguhüppe,“ lisas Peeterson.

„Complokis teati üpris täpselt, milline regulatiivne tsunami on finantssektorit tabanud ning, kui nad nüüd näitavad veelgi selgemalt ära, kuidas nad kavatsevad võimaldada väga kuluteadliku finantssektori tegijatele kokkuhoidu, siis ma usun, et neil võib oma nišis olla ees päris kenake tulevik,” arvas SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

Microsoft Eesti üksuse juht Tanel Erm rääkis, et Comploki näol on tegu siira ja entusiastliku tiimiga, kes on suutnud luua toote, mis on tänapäeva tugevalt reguleeritud finantsmaailma vajalik ja väärtuslik.

Ajujahi teise koha ja 15 000 eurot sai Steelmonitor ning kolmanda koha koos 7500 euroga Crump. Tallinna linna eriauhinna pälvis suitsukonijäädet 3D printimise tooraineks ümber töötlev Filaret, Tartu linn eriauhinna sai ettevõte Tuker, kelle loodud rakendus aitab tõsta teeninduskvaliteeti. Esikoha võitnud Complok sai lisaks Kaamos Grupi poolt tasuta kontoripinna terveks aastaks ning 2000 euro väärtuses õigusabi advokaadibüroo TRINITI poolt.

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus. Läbi aastate on Ajujahile esitatud ligi 5000 äriideed ning riigiasutuse programmist on tuule tiibadesse saanud mitmed kohalikud ja rahvusvahelised edulood. Tuntumate vilistlaste hulka kuuluvad näiteks Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, Groveneer, Timbeter jpt.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!