Põhisisu algus

Elisa on Põhja-Euroopa mõjukaima filmifestivali PÖFF toetaja

10.10.2016

Elisa ja PÖFF on partnerid elus ja kinos teist aastat järjest ning selle eduka, ühise koostööga tahab Elisa kaasa aidata kvaliteetse meelelahutuse populaarsuse tõstmisele. Traditsiooniliselt aitab Elisa läbi viia PÖFF-i lemmikfilmi hääletusi.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on Elisa jaoks oluline aidata ka sel aastal läbi viia Eesti jaoks niivõrd mastaapne ja oluline sündmus nagu seda on Pimedate Ööde Filmifestival. „Aastal 1997 paarikümnest filmist koosneva programmiga alustanud PÖFF on tänaseks jõudnud maailma 15 olulisema festivali sekka,“ tõi Andrus Hiiepuu välja filmifestivali olulisuse eestlastele ja lisas, et täna ei kujuta ei tema ega tuhanded filmifännid ette novembripimedust ilma selle rahvusvaheliselt kuulsa filmifestivalita.

„Elisa ja PÖFF on partnerid elus ja kinos teist aastat järjest ning tahame selle eduka, ühise koostööga kaasa aidata kvaliteetse meelelahutuse populaarsuse tõstmisele,“ sõnas Andrus Hiiepuu. „Täna on elementaarne vaadata meelelahutust nutiseadmete ekraanidelt ning mis saaks olla veel parem kui selleks meelelahutuseks, mida igapäevaselt vaatame, kujunebki lõpuks ainult kvaliteetne filmikunst.“

Tänavu 20. sünnipäeva tähistav Pimedate Ööde filmifestival toimub 11.-27. novembrini Talllinnas Apollo kinodes Solarise keskuses ja Mustamäel, kinodes Kosmos IMAX, Sõprus ja Artis, Lennusadamas, Tallinna Loomaaias ning Tartus Elektriteatris ja kinokeskus Cinamonis.

1997. aastal PÖFFi direktori Tiina Loki poolt asutatud, algselt põhjamaade filmidele pühendatud väikefestival on aastate jooksul kasvanud suurürituseks, mis 2014. aastal arvati Rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni FIAPF-i poolt temaatiliselt ja geograafiliselt piiramata võistlusprogrammi koostamisõigusega ehk nn A-kategooria festivalide hulka (selliseid festivale on maailmas kokku 15, nende hulgas maailma tippfestivalid Cannes’, Berliin, Veneetsia, Karlovy Vary jt). PÖFF on ainus sarnase au pälvinud filmifestival Põhja-Euroopas.

Samaaegselt PÖFFiga toimuvad kolm täiemahulist alafestivali: animatsioonfilmidele pühendunud Animated Dreams (16.-20. november), laste- ja noortefilmide filmifestival Just Film (11.-20. november) ja rahvusvaheline lühifilmide festival Sleepwalkers (12.-16. november).

Kokku on PÖFFile tänavu oodata enam kui 800 rahvusvahelist filmi- ja audiovisuaaltööstuse professionaali, rohkem kui sadat ajakirjanikku ning tuhandeid filmifänne.

PÖFFi programm avaldatakse järk-järgult perioodil 11. oktoober kuni 3. november.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama