Põhisisu algus

Elisa parendas Tartumaal kõnelevi tugevust ja internetivõrgu tihedust

08.07.2016

Elisa püstitas suve alguses Tartumaale lisaks olemasolevatele tugijaamadele 19 uut 3G ja 4G tugijaama, et muuta oma klientidele selles piirkonnas veelgi paremaks nii kõnelevi kui ka mobiilse interneti teenuskvaliteet.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul kasutas Elisa Tartumaal leviala tihendades madalamat 3,5G sagedust, mille leviulatus on parem ja jõuab hästi ka siseruumidesse. „Läbiviidud uuendused 3G võrgus annavad klientidele oluliselt paremad levitingimused ning tänu madala sageduse kasutamisele saab klient väga korraliku levi ka siseruumides,“ rääkis Toomas Polli. 4G tugijaamade lisamine omakorda andis klientidele mobiilse interneti kasutamiseks paremad alla- ja üleslaadimiskiirused.

Tartumaa projekti raames lisas Elisa uued 3G tugijaamad Kärevere, Ilmatsalu, Vorbuse, Haage, Külitse, Tõrvandi, Ülenurme, Reola, Roiu, Luunja, Vara, Vedu, Tila, Võibla ja Ihaste piirkondadesse. 4G tugijaamad said lisaks Ilmatsalu ja Laeva piirkonnad.

Elisa investeerib kliendi teenuskvaliteedi parendamiseks pidevalt nii kõnelevi kui ka mobiilse interneti võrku. Mullu võimaldas võrguinvesteeringute kahekordistamine Elisal 4G võrgu tihedamaks ehitada üle Eesti. Projekti käigus uuendati kokku rohkem kui 1090 tugijaama. Käesoleva aasta esimeses kvartalis ehitas Elisa mobiilse interneti ja kõnevõrgu veelgi tihedamaks Lääne-Eestis ja saartel.

Samuti täiustas Elisa selle aasta esimeses kvartalis kõnelevi kvaliteeti ja toimivust Tallinnas ja Harjumaal. Ehitustööde käigus tõstis Elisa 116 Tallinna ja Harjumaa jaamas kõnede ja mobiilse interneti kasutuse kvaliteeti ning viis miinimumini kõnede katkemise.

Elisa 4G mobiilse interneti leviala katab 97% Eestimaast ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!