Põhisisu algus

Elisa parendas mitmes tõmbekeskuses kõne- ja internetiteenuseid

09.12.2019

Elisa parendas oktoobris ning novembris maakonniti kõne- ja internetiteenuseid kui võrku lisati 15 uut tugijaama. Mobiilsideteenused paranesid Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Valgamaa, Tartumaa, Viljandimaa ja Harjumaa maakonnas ning piirkonniti Tallinnas.

Oktoobris muutusid Elisa kõne- ja internetiteenused veelgi paremaks, kui võrku lisandusid uued tugijaamad ning lisaks uuendati ja ühendati kaablivõrku enam kui 1300 majapidamises. Üle Eesti lisandus oktoobris ja novembris Elisa mobiilsidevõrku 15 uut tugijaama. Mobiilside kõne- ja internetiteenused paranesid:

  • Lääne-Virumaal Aaspere külas ja Kalvi mõisa piirkonnas
  • Põlvamaal Põlva ja Veriora vahelises piirkonnas
  • Ida-Virumaal Jõhvis Pargi Keskuses ning Malmi tänava piirkonnas
  • Valgamaal Tõrva kesklinnas ja Valga linnas
  • Tartumaal Elvas ja Võnnu ning Mehikoorma piirkonnas
  • Viljandimaal Puiatu külas ja Sürgavere piirkonnas
  • Tallinnas Mähe ja Lasnamäe asumites ning Suur-Patarei tänava piirkonnas
  • Harjumaal Peetri keskuses

Uute tugijaamade lisamisega tihendasime oluliselt 4G leviala ning lisasime koheselt ka täiendava 4G teise sageduskihi, mis tõstab mobiilsideinterneti kiirust kaks kuni kolm korda. „Võrgukoormuse leevendamiseks juurde lisatud sageduskiht tõstab oluliselt andmesidekiiruseid. Teise sageduskihiga piirkondades jäävad kiirused 200-275 megabitini sekundis,” sõnas Toomas Polli, Elisa tehnoloogiaüksuse juht.

Kokkuvõttes parendasid arendustööd nii sise- kui välilevi kõne- ja mobiilseinternetiteenuse kasutamiseks ning oluliselt paraneb üldine kliendikogemus nimetatud piirkondades.

Elisa valguskaablivõrguga ühendati oktoobris ja novembris Tallinnas ning Tartus 936 uut majapidamist ning ühtlasi rajati Elisa valguskaabli võrk Tallinnas 427 majapidamisse, milles Elisa teenused olid juba koaksiaalkaabli võrgus varem saadaval.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!