Põhisisu algus

Elisa ostab Santa Monica Networks Group Eesti ja Soome äritegevused

20.03.2017

Elisa ning turvalistele võrgu- ja andmekeskuste lahendustele spetsialiseerunud ettevõte Santa Monica Networks Group viisid 20. märtsil 2017 lõpule tehingu, mille tulemusel ostab Elisa Santa Monica Networks Eesti ja Soome äritegevused. Tehing lähtub Elisa strateegilisest eesmärgist tugevdada positsioone Eesti ja Soome koduturgudel.  Santa Monica Networks Läti ja Leedu äritegevuse ostab Livonia Partners.

Omandatud ettevõtete 2016. aasta müügitulu kokku oli 44  ning EBIT ligi 3 miljonit eurot. Santa Monica Networksis töötab Soomes 73 ja Eestis 36 inimest.

Elisa tasub ostu eest rahaliste vahenditega 28 miljonit eurot. Äritehing eeldab nii Soome kui ka Eesti Konkurentsiameti heakskiitu. See viiakse eeldatavalt lõpule käesoleva aasta 1. mail.

„Meie kliendid tegutsevad kiirelt digitaliseeruvas keskkonnas ja meilt oodatakse võimekust lahendada muutuva keskkonna vajadused. Tänu Santa Monica oskustele ja asjatundlikkusele oleme selleks tunduvalt paremini valmis,” ütles Elisa Eesti juht Sami Seppänen.

„Santa Monica Networks on jõudnud sellisesse kasvuetappi, kus on vaja tugevat omanikku, kes arendab firmat edasi ja viib pakutavad teenused laiemale turule. Meie klientide vajadusi ja töötajaid arvesse võttes, on Elisa siinkohal parim valik ning meil on asjade sellise käigu üle äärmiselt hea meel. Kahe ettevõtte teadmisi ning tugevusi kokku liites saame oluliselt laiendada olemasolevaid ärisuundasid ning kliendibaasi. Suudame oma Eesti ja Soome äriklientidele pakkuda veelgi paremaid teenuseid ja suuremat valikut lahendusi,” ütles ettevõtte Santa Monica Networks AS juht Margus Vaino.

Elisa on telekommunikatsiooni- ja IKT-ettevõte ning internetiteenuse pakkuja, kes teenindab 2,3 miljonit eratarbijat ning äri- ja avaliku sektori klienti. Elisa pakub keskkonnasäästlikke kommunikatsiooni- ja meelelahutusteenuseid ning vahendeid, mille abil saavad ettevõtted viia oma tegevused üle digikeskkonda ning parandada niiviisi tootlust. Elisa on oma valdkonnas Soomes turuliider. Koostöö ettevõtetega Vodafone ja Telenor võimaldab pakkuda ülemaailmselt konkurentsivõimelisi teenuseid. Elisa on ligikaudu 200 000 aktsionäriga noteeritud Nasdaq Helsingi börsi suurte ettevõtete nimekirjas. Ettevõtte 2016. aasta müügitulu oli 1,64 miljardit eurot ja tööd pakuti 4300 inimesele. www.elisa.com

Santa Monica Networks AS on spetsialiseerunud turvaliste andmevõrkude ja –IT taristu pakkumisele. Kasutame tipptasemel tehnikat, valdkonna uusimat teavet ja parimaid tegijaid. Meie kliendid on nii börsil noteeritud kui ka teised suured ja keskmise suurusega ettevõtted, kes vajavad andmeside ja ‑turbe tippasjatundjate abi ning eeldavad koostööpartnerilt kiiret reageerimist ja pühendumist. Pakume keerulistes tingimustes äriedu tagavaid rahvusvaheliste andmevõrkude ja -keskuste lihtsasti kasutatavaid pakette. Meie eesmärk on abistada oma kliente aktiivselt nende äri edasiarendamisel läbi IT taristu täislahenduste pakkumise kaudu. www.smn.ee

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!