Põhisisu algus

Elisa ootab ideid! Leiame 5G lahendused üles juba täna!

14.08.2017

Elisa ja Geeniuse digiportaal kutsuvad üheskoos 5G kasutusvaldkondade kohta ideid algatama. Ühisel konkursil kutsuvad tehnoloogia valdkonna eestvedajad koos endaga mõtlema, kus ja milleks saab uue generatsiooni 5G Internetti kasutada.

Elisa uute teenuste juhi Kertu Kriiski sõnul soovib Elisa teha vaid teenuseid, mis lähevad inimestele korda. „5G on juba uksele koputamas, ent oleme päris ausad, keegi ei ole suutnud välja pakkuda tehnoloogiale sellist kasutust, mida klientidel päriselt ka vaja oleks,“ tõdes Kertu Kriisk. „Me ei soovi ehitada 5G võrku vaid sõnumi pärast ning kui me täna ise ei tea, siis küsime targematelt! Seega ootamegi kõiki huvilisi oma ideest märku andma ning head ideed aitame ka ellu viia,“ lubas Elisa uute teenuste juht.

Eesti parima tehnoloogiauudiste saidi Geenius vastutav väljaandja Henrik Roonemaa märkis, et 5G internet tuleb turule lähima aasta-paari jooksul. „Täna teame, et 5G võimaldab väga suuri kiiruseid, väga lühikest hilistumise aega netis surfamisel ja võimaldab teha kohtvõrke. Milleks seda kõike aga kliendil vaja läheks? Selle välja selgitamiseks hakkamegi üheskoos ideeautoritega neid innovaatilisi ja lahedaid ideid välja selekteerima,“ rääkis Henrik Roonemaa.

Konkursile idee esitamisel tuleb lähtuda sellest, kas ja kui paljudele klientidele see korda läheb, milline on potentsiaalse sihtturu suurus ning kas idee on uudne, teostatav ja selle saaks paari aastaga turule tuua.
Ideid ootavad Elisa ja Geenius 1,5 kuud ehk 28. septembrini käesoleval aastal. Pärast 28. septembrit kutsuvad Elisa ja Geenius ideede autorid pitchingu päevale, kus valitakse välja 5 parimat ideed (Early stage ideas). Võitja idee kuulutatakse välja novembris.

Elisa ja Geenius toetavad parimat viite tiimi mobiilsideühendusega (kõned, sms, andmeside), mentorlusega, testbaasi ja vahenditega. Juhul, kui ideel näib potentsiaali edasi uurimiseks ja katsetamiseks, liidetakse see Elisa analüüsimetoodikaga ja minnakse seda edasi turule testima ja tehakse esimesed piloodid.

  • Sisesta oma idee Elisa kodulehel asuvasse ankeeti siin: elisa.ee/5g.
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!