Põhisisu algus

Elisa mobiili- ja kaabelvõrk sai 2019. aastal mitmes maakonnas uue ja kiirema hingamise

03.02.2020

Möödunud aastal uuendas Elisa raadiovõrku neljas Eesti maakonnas, lisas ligi 300 tugijaamale juurde täiendavat 4G võimekust, rajas ligi 70 uut tugijaama ja viis ülikiire optikavõrgu ligi 36 000 majapidamisse.

Kvaliteetset ja kliendisõbralikku internetivõrku tuleb arendada süstemaatiliselt. Tehnoloogia ja erinevate teenuste arenguga kasvavad järjepidevalt klientide kasutatavad andmesidemahud ja vajalikud kiirused mugavaks kasutuseks ning seetõttu on oluline regulaarselt võrku arendada ning tihendada isegi siis, kui leviala on Eestis parim.

Möödunud aasta lõpul avalikustatud TTJA mõõtmistulemustes näitas Elisa võrk parimaid keskmisi allalaadimiskiiruseid kõigis kolmes kategoorias üle kogu Eesti. Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul on hea näha, et lisaks klientide tagasisidele saime ka erapooletu kinnituse, et Elisa süstemaatiline levitihendus ja võrguarendus on väga head interneti kasutuskogemust veelgi paremaks teinud.

Järvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal uuendati möödunud aastal ära kogu Elisa raadiovõrk, andes sellele täiesti uue hingamise. Tulenevalt võrgu kasutusest lisati 96 tugijaamale juurde teine ja osaliselt kolmas 4G sageduskiht, mis tõstab andmesidekiiruseid kaks kuni kolm korda ning võimaldab paremat 4G kasutamist ka elukohtade sisetingimustes.

„Elisa kliendid soovivad kasutada kiiret ja töökindlat interneti sõltumata asukohast ja seetõttu tihendasime 2019. aastal võrku ka hõredama asustusega asulates, et tagada ühtlane võrgukvaliteet üle terve Eesti. Enim täiendasime võrku jätkuvalt populaarsetes tõmbekeskustes, kus võrgukoormus on tavapärasest suurem ning avaldab enim mõju kliendi kasutuskogemusele. Täiendavate sageduskihtide lisamisega tõusevad andmesidekiirused piirkondades kuni 275 megabitini sekundis,“ sõnas Polli.

Maapiirkondasid ning linnade äärealasid silmas pidades rajas Elisa 64 täiesti uut tugijaama nii 3G kui 4G tehnoloogial ja lisas üle Eesti 294 tugijaamale juurde täiendavaid 4G sageduskihte. Suurlinnadest tihendas operaator mobiilsidevõrku enim Tallinnas, kus elab enamik Eesti elanikkonnast ja kasutab samaaegselt võrku sadu tuhandeid Elisa kliente. Kokkuvõttes parendasid arendustööd nii sise- kui välilevi kõne- ja mobiilseinternetiteenuse kasutamiseks ning oluliselt paraneb üldine kliendikogemus nimetatud piirkondades.

Muuhulgas laiendati asjade interneti suhtluseks mõeldud Narrowband-IoT võrku, mis katab tänaseks üle 95% kogu Eesti territooriumist, võimaldades korraga internetiga ühendada kümneid tuhandeid tarku seadmeid.

Hoogsad arendustööd toimuvad ka kaabelvõrgus. Elisa optikavõrguga ühendati 2019. aastal ligi 4500 majapidamist Tallinnas ja Tartus ning olemasolevat võrku moderniseeriti Tallinnas 36 000 majapidamises. Lisaks sellele loodi ärikliendivõrk 150 ärimajale.

Tuleval aastal jätkab Elisa Tallinnas, Tartus, Harjumaal ja Pärnus kaabelvõrgu laiendamist uutesse kodusse ning optikavõrgu laiendamist 30 000 majapidamisse, kus Elisa internetiteenused on kaabliga saadaval. Ühtlasi alustatakse Elisa teenuste pakkumist Elektrilevi rajatavas võrgus. Mobiilsidevõrgus panustab Elisa veelgi enam maapiirkondade ning linnade äärealade leviala tihendamisele ning kindlasti on fookuses ka 5G võrgu valmiduse loomine lähitulevikuks.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!