Põhisisu algus

Elisa mitmekordistab mobiilside kiiruseid Lõuna-Eestis

06.03.2018

Ühtlase võrgukvaliteedi tagamiseks üle kogu Eesti lisab Elisa 4G võrguseadmeid Lõuna-Eestis 35-le tugijaamale ja teeb lisatöid kokku 89-s tugijaamas kogu märtsi-ning aprillikuu jooksul.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul tõstab 4G teise sageduskihi lisamine Põlvamaal, Valgamaal ja Võrumaal klientide internetikiirust 2-3 korda. “Piirkondadesse, kus on mobiilse interneti võrgukoormus tavapärasest suurem, lisame ka kolmanda sageduskihi. Andmeside reaalsed keskmised kiirused jäävad seejuures 200 – 275 megabitini sekundis ning kolmanda kihiga piirkondades kuni 375 megabitini sekundis,” sõnas Polli.

Tehnoloogiaüksuse juhi sõnul on klientide levikogemus Elisale äärmiselt oluline ja seetõttu tehakse pidevaid pingutusi, et see iga aastaga veelgi kvaliteetsemaks muutuks. „Suuremad mahud ja kiirem andmesidekiirus võimaldab 4G kasutajal vaadata kvaliteetseid videoid, kasutada multimeedia rakendusi ja teenuseid ning edastada faile katkemata.“

4G teine sageduskiht lisandub 81-le tugijaamale ja 5-le tugijaamale lisandub ka kolmas 4G sageduskiht. 4G jaoks kasutatakse 800, 1800 ja 2600 MHz-i sagedusi. Antud projekti raames ühtegi täiesti uut tugijaama ei ehitata, kuid hea uudisena lisatakse 4G võrguseadmed täiendavalt 35-le tugijaamale, millest Põlvamaal on 8, Valgamaal 7 ja Võrumaal 20 tugijaama. Tulenevalt sellest võib kuni 15. aprillini esineda teatud piirkondades teenuste kasutamisel häireid.

Elisa jaoks on oluline pakkuda võimalikult suurele hulgale klientidele suuri keskmisi kiiruseid ja minimeerida sealjuures madalad kiirused. „4G võrkude arendamisega loome lisaks ka eeldused 5G võrgu tulekuks järgnevate aastate jooksul. Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus kliendinõudlust gigabitiste kiiruste järele,” täpsustas Elisa tehnoloogiaüksuse juht.

Elisa 4G internet katab täna 98 protsenti Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides. Arendustööd jätkuvad ka edaspidi, et tagada Elisa klientidele veelgi kvaliteetsem mobiili- ja internetilevi.  Eelmisel aastal täienes Elisa mobiilsidevõrk enam kui 600 uue ja moderniseeritud tugijaama võrra.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!