Põhisisu algus

Elisa lugemisäpp konkureerib Eesti parimaks mobiilirakenduseks

26.05.2016

Elisa Raamat valiti konkursi „Eesti parim mobiilirakendus 2016“ finalistide hulka. Lugemisäpp konkureerib parima mobiilirakenduse tiitlile võisteldes näiteks nii finants- kui spordivaldkonda kuuluvate äppidega. 

Riigi Infosüsteemi Ameti korraldatud konkursil osalev Elisa lugemisäpp Elisa Raamat on unikaalne, ühe kuutasu eest piiramatult eestikeelset kirjandust pakkuv rakendus, mida on tänaseks Androidi ja iOS kasutajad alla laadinud juba üle 30 000 korra. 

„Teadupoolest huvituvad inimesed oma sõprade tegemiste jälgimisest läbi Facebooki, sarnane sotsiaalne tegur on ka meie raamatuäpis –  kasutaja näeb, milliseid raamatuid loevad tema Facebooki sõbrad ning isegi seda, mida loevad teised äpi kasutajad. Lugejad saavad reaalajas omavahel lugemismuljeid vahetada ning anda soovitusi ja hinnanguid loetud raamatutele. Niimoodi saab enda jaoks avastada nii uusi lemmikuid kui ka miks mitte -  uusi sõpru,“ iseloomustas uutmoodi lugemist Elisa uute teenuste juht Kertu Kriisk. 

Kriisk jätkas: „Kindlasti ei ole küsimus selles kumb on parem, kas paber või digi - meie missioon on suurendada eestlasete lugemust ja oluline on, et tänu mugavale ja käepärasele teenusele, muutubki raamatute lugemine äpist harjumuspäraseks tegevuseks ning samuti saame suunata lugemise juurde tagasi neid, kes on uue lektüüri leidmist, soetamist ja talletamist pidanud seni tülikaks.“ 

Elisa Raamatu lugemisrakendus ongi saanud oma lihtsa kasutusviisi ja kättesaadavuse poolest digilugemise trendi suunanäitajaks ja omaette lugemistüpaaži loojaks. „Näiteks kasutab digilugeja lugemiseks hetki, mil harjumuslikult raamatut kätte ei võtakski –  igasugustel ootehetkedel, mil ta muidu lihtsalt aega surnuks lööks. Lisaks on selgunud, et moodne lugeja peab digilugemise eeliseks tõsiasja, et kodus jääb raamatu riiulitele rohkem ruumi, kuid see-eest on „tasku“ alati raamatuid täis,“ kirjeldas Kertu Kriisk digilugeja profiili. 

Elisa Raamatu edukuse taga on kindlasti seegi, et lugemisäppi saavad kasutada kõikide operaatorite kliendid ehk lugemisteenus ei ole kitsendatud ainult Elisa klintidele, vaid kasutuseks mõeldud mobiilioperaatorist sõltumata. 

Kasutajad kiidavad järgmiseid lugemisäpi võimalusi:

  • Chat – võimalus näha raamatu lugemisvaates reaalajas, kes konkreetset raamatut veel parasjagu loeb ning temaga vestelda
  • Uute teoste avastamine - võimalus piiluda lugejate raamaturiiulitele, samas saab soovi korral oma lugemiskogemuse hoida ka privaatsena
  • Logides sisse läbi Facebooki toob Elisa Raamatu äpp eraldi välja sinu Facebooki sõprade raamatueelistused
  • Sotsiaalne - loetud raamatuid saab hinnata ja kommenteerida
  • Redigeeritav - võimalus kohandada teksti suurust ja fonti, taustavalgustust- ja värvi
  • Offline - oma raamaturiiulile lugemiseks asetatud raamatute lugemine ka ilma internetiühenduseta
  • Ühe kuutasu eest piiramatul hulgal eestikeelset kirjandust

 

Eesti parim mobiliiäpp 2016 selgub juba 8. juunil.

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!