Põhisisu algus

Elisa lisab ärikliendi MiNT Business Light ja MiNT Business Standard arvutipakettidesse 4G kiirused

01.06.2015

Alates 1. juulist 2015 avab Elisa oma senistele kõige väiksema kiirusega mobiilse interneti arvutipakettidele MiNT Business Light ja MINT Business 3G Standard uuema generatsiooni 4G võrgu ning kahekordistab nende pakettide ühenduse kiirust. Mobiilse andmeside maht jääb pakettides endiseks.

Elisa ärikliendiüksuse tooteturunduse osakonna juhi Margus Õunapi sõnul saavad MiNT Business Light ja MiNT Business 3G Standard arvutipakettide kasutajad alates 1. juulist 2015 ligipääsu Elisa kvaliteetsele 4G võrgule ja kiiremale internetiühendusele.

Paketi MiNT Business Light uus allalaadimiskiirus on 4 Mbit/s ja üleslaadimiskiirus 2 Mbit/s ning paketi MiNT Business 3G Standard uus allalaadimiskiirus on 15 Mbit/s ja üleslaadimiskiirus 4 Mbit/s. Mõlema paketi andmesidemaht jääb endiselt turu kõige suuremaks ning ulatub kalendrikuus 50 gigabaidini.

Margus Õunapi sõnul on 4G võrgule ülemineku põhjuseks tõsiasi, et Elisa klientide internetiharjumused on muutunud. „Eelmise põlvkonna tehnoloogia hakkas ajale paratamatult jalgu jääma, sest ei võimaldanud kasutada multimeedia jaoks vajalikku kiiremat ühendust,“ selgitas Margus Õunap.

„Uuendused tähendavad kliendi jaoks tunduvalt paremat mobiilset internetti, sest Elisa 4G võrk tagab märksa suurema üles- ja allalaadimiskiiruse kui 3G võrk,“ rääkis Elisa ärikliendiüksuse tooteturunduse osakonna juht. „Uus võrk pakub ka palju stabiilsemat ühendust, sest laseb läbi suurema andmemahu kui 3G võrk ning levib ka siseruumides paremini.“

Elisa 4G võrk on ehitustehnoloogiliselt madala sagedusega, mis levib kuni viis korda paremini kui kõrge sagedus. Siselevi puhul on madala sageduse eelis kohati veelgi suurem ning sellest võidab ligikaudu 80% Elisa kliente, kes uuringute kohaselt kasutavad mobiilset internetti just siseruumides.

Topeltkiirused ning parema kvaliteediga teenus toob ka mõningase kasvu välja toodud pakettide kuutasus ja seda kolme euro võrra. Tasule lisandub käibemaks. Topeltkiirused lisab Elisa ka MiNT Business Standard 4G paketti, mis tänu sellele läbib samuti samaväärse hinnamuudatuse.

Elisa on viimase põlvkonna 4G internetiga katnud juba 97% Eesti territooriumist. Tänavu jätkuva võrgu tihendamise programmi käigus ehitame välja ülitiheda, 99% katvusega 4G LTE võrgu.

Lepingulisel partneril on õigus muudatusega mittenõustumise korral leida koostöös meiega endale uus ja sobivaim alternatiivne teenuspakett või Elisaga sõlmitud liitumisleping üles öelda.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama