Põhisisu algus

Elisa liikuvusanalüüs: eelmisel nädalal püsis kodus 15% rohkem inimesi kui enne kriisi

05.05.2020

Möödunud nädala Elisa liikuvusandmete põhjal ilmneb, et väljas liiguti üle-eelmise nädalaga võrreldes vähem. Kokku oli üle Eesti pigem kodudes 69% inimestest, mida on 15% rohkem kui kriisi algul.

Elisa liikuvusandmetel püsis möödunud nädalal kodudes senisest rohkem inimesi. Kokku püsis üle Eesti pigem kodus 69 protsenti inimestest, mida on eelmiste andmetega võrreldes kaks protsenti ja kriisieelse ajaga võrreldes 15 protsenti rohkem.

„Kuigi esimeste kriisinädalatega võrreldes on inimeste liikuvus mõnevõrra suurenenud, püsivad väga paljud inimesi endiselt rohkem kodudes kui enne kriisi,“ sõnas Elisa telekomiteenuste valdkonnajuht Mailiis Ploomann. „Meil on väga hea meel, et piirangud vaikselt hakkavad leevenema ja ootame, et majandus uuesti ärkaks. Samas paneme kõikidele tööandjatele südamele, et nad hoolega läbi mõtleks milline saab olema see uus töötegemise viis.“

Värskete andmete järgi püsivad täna kõige enam kodus jätkuvalt Hiiu maakonna inimesed ja võrreldes eelmiste andmetega on vähenenud liikuvus igas maakonnas. Kõige vähem ehk 64 protsenti püsiti kodudes jätkuvalt Võrumaal.

Enim püsitakse kodus:

  • Hiiu maakonnas – 78% (77%)
  • Järva maakonnas – 75% (74%)
  • Ida-Viru maakonnas – 75% (74%)
  • Saare maakonnas – 75% (72%)
  • Valga maakonnas - 71% (69%)

Protsent näitab inimeste hulka, kes on kodus rohkem kui 70% ajast. Sulgudes on 20.04-26.04.2020 koondandmed.

Kõige enam vähenes liikuvus Lääne-Virumaal, kokku 2,3 protsenti. Senisest vähem liiguti ringi ka Saaremaal, Pärnumaal, Läänemaal ja Viljandimaal.

Kriisieelseajaga võrreldes tõusis kodus püsimine kõige enam Harjumaal, kokku 18 protsenti ja seejärel Tartumaal 15 protsenti.

Kõikide eestlaste ühist pingutus saab visuaalselt ja faktipõhiselt jälgida Elisa kodulehelt. Nähtavad on senise analüüsi tulemused ja Elisa uuendab andmeid igapäevaselt kuni eriolukorra lõppemiseni. Unikaalne analüüs on loodud koostöös MindTitani andmeteadlastega ja allikana on kasutatud vaid Elisa võrgu andmeid, kuid võib eeldada, et kogu elanikkonna tervikpilt joonistuks välja üsna sarnasena.

Igal nädalal avalikustab Elisa pressiteates ja sotsiaalmeediakanalis viis maakonda, kus inimesed kõige enam kodus püsivad.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!