Põhisisu algus

Elisa on kõnekaardi kasutajate arvult turuliider

29.02.2016

Tehnilise järelevalve ameti (TJA) hiljutise statistika kohaselt on Eesti mobiilsideoperaatoritest kõige enam kõnekaardi kliente Elisal, kelle kõnekaardituruosa ulatus aastal 2015 37%-ni. Samal ajal jäi EMT (nüüd Telia) turuosa mullu 35,4% ning Tele2 oma 27,6% juurde.

Kõnekaardi kliente oli Elisal TJA 2015. aasta viimatise statistika alusel 147 000, EMTil (nüüd Telia) 140 000 ning Tele2-el 109 000.

Elisa erakliendiüksuse Andrus Hiiepuu sõnul on kõnekaarditurg üldiselt Eestis kahanemas, sest paljud kliendid on valinud lepingulise teenuse, kus hinnad on viimastel aastatel muutunud vägagi taskukohaseks. „Elisa on suutnud oma ZEN ja Elisa kõnekaartidega turul siiski teistmoodi toimetada ja kliente kõige vähem kaotada. Peamiselt eristume kõnekaardi juurde pakutavate internetilahenduste poolest,“ tõi Andrus Hiiepuu välja Elisa kõnekaardi eelised.

„Kuigi kõnekaarditurg ilmselgelt väheneb, ei näe ma siiski võimalust, et see lähiaastatel üldse kaoks. Eestis on kõnekaardil oma kindlad sihtrühmad, kes ei soovi lepingulist teenust kasutada ning tänu sellele jääb ka see lahendus ikkagi püsima,“ märkis Andrus Hiiepuu.

Peamise osa Elisa kõnekaardikasutajatest moodustavad ZEN kõnekaardi kliendid. „ZEN klient kasutab kõnekaarti peamiselt seetõttu, et ei soovi lepingulist kohustust. Kõnekaardiga saab ta ise otsustada, millal ja kui palju ta telefoni kõneaega laeb,“ kirjeldas Andrus Hiiepuu ZEN kõnekaardi kliendi profiili.

ZEN kliendid paistavad silma lojaalsuses poolest ning ligi pooled neist on kasutanud ZENi juba üle 3 aasta. „Kusjuures meil on ka palju kliente, kes on kasutanud ZENi algusaastatest peale ning tähistasid koos meiega mullu kümnendat juubelit,“ märkis Andrus Hiiepuu. „Enamasti kasutavad ZENi kliendid kõnekaarti oma põhinumbrina, kuid on ka neid, kes kasutavad kaarti kuni kuu aega – näiteks võtavad kaardi puhkuseks, kuid nende osakaal on väike – ulatudes ca 14%-ni.“

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama