Põhisisu algus

Elisa kolmekordistas 4G mobiilsidekiirused neljas maakonnas

10.05.2019

Märtsis alustatud lisatööd pea sajas tugijaamas on jõudnud lõpuni ja selle tulemusena tõusid mobiilsidekiirused pea kolm korda Järvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal.

Elisa poolt märtsis ja aprillis tehtud võrgu moderniseerimise käigus paigaldati 4G teine sageduskiht 39 ja kolmas sageduskiht 12 tugijaamale. Lisaks moderniseeriti võrguseadmeid 45 tugijaamas.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul tõstis 4G teise ja kolmanda sageduskihi lisamine Järvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal ja Viljandimaal klientide mobiilside internetikiirust 2-3 korda.

„Võrgukoormuse leevendamiseks juurde lisatud teine ja kolmas sageduskiht tõstavad oluliselt andmesidekiiruseid. Teise sageduskihiga jäävad kiirused 200-275 megabitini sekundis ning kolmanda kihiga kuni 375 megabitini sekundis,” sõnas Polli.

Elisa jaoks on oluline pakkuda võimalikult suurele hulgale klientidele suuri keskmisi kiiruseid ja minimeerida sealjuures madalad kiirused, mis võivad esineda suure võrgukoormusega piirkondades. Suuremad kiirused tagavad stabiilsema mobiilse andmesideühenduse nii nutitelefoni kui juhtmeta kodulahenduse kasutajale.

„4G võrkude arendamisega loome lisaks ka eeldused 5G võrgu tulekuks järgnevate aastate jooksul. Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus kliendinõudlust gigabitiste kiiruste järele,” täpsustas Elisa tehnoloogiaüksuse juht.

Kokkuvõttes parendasid arendustööd nii sise- kui välilevi kõne- ja mobiilseinternetiteenuse kasutamiseks ning oluliselt paraneb üldine kliendikogemus nimetatud piirkondades. Antud projekti raames ühtegi täiesti uut tugijaama ei ehitatud.

Elisa 4G internet katab täna üle 99 protsendi Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!