Põhisisu algus

Elisa klientide kindlaks valikuks on kujunenud 4G seadmed

07.07.2015

Elisas poolaastal enimmüüdud mobiiltelefonide ja tahvelarvutite esikümnesse jõudnud seadmetest on pea kõik 4G toega.

Esimesel poolaastal on Elisa klientide seas populaarseima telefoni tiitlile jõudnud Samsung Galaxy Core Prime. Tahvelarvutitest on menukaim müügiartikkel Huawei Media Pad Link 10 Plus. Poolaasta populaarsemate tiitlid on veel omistanud mobiiltelefonide esikümnes teisele kohale platseerunud Sony Xperia Z1 Compact ja kolmandale kohale jõudnud Huawei Ascend Y550. Tahvelarvutitest tuli teiseks Samsung Galaxy TAB4 10.1 ja kolmandaks Huawei Media Pad T1 8.0 Pro 16GB. 

Elisa tooteturunduse osakonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul on käesoleval poolaastal seadmete müügis joonistunud kindel trend: „Hea hinna ja kvaliteediga 4G nutiseade on see, mida sel aastal on kliendid enim soetanud.“ 

„Rääkides veel keskmisest müügihinnast ja võrreldes seda eelmise aasta sama perioodiga, siis näiteks telefonide puhul on näha pisikest kasvu. Käesoleva poolaasta keskmine müügihind on 182€, möödunud perioodil oli see 179€. Täna saab sama raha eest juba kindlasti paremad tehnilised näitajad, mida ka kliendid suurepäraselt mõistavad,“ jätkas Mailiis Ploomann. 

Elisas on jätkuvalt populaarsed ka nutiseadmed, mille hinnaklass on vahemikus 120-140€ ent keskmist ostetud seadme hinda tõstavad eelmise poolaasta tippmudeleid, mis on oma hinnaklassilt muutunud märgatavalt taskukohasemaks ning on ülipopulaarsed just noorte seas. 

Kuigi nuppudega telefonid on selgelt hääbuv trend, leidub kliendigruppe, kellele need on ka veel tänasel päeval eelistatuimaks valikuks. Nii on jõudnud Elisa müügitoppi kaks nuppudega telefoni, ülejäänud on juba kõik 4G nutitelefonid. „Eelmise generatsiooni ehk 3G seadmed puuduvad telefonide topist täielikult ja seda lihtsalt põhjusel et tarbijatel on suur huvi 4G teenuse kasutamise vastu. 4G seade valitakse juba eelkõige seetõttu, et sagedamini tarbitav sisu - videod, pildid, erinevad online-mängud – vajavadki tõrgeteta toimimiseks ka kiireimat 4G internetiühendust. Vaadates nüüd nendele kahele nuppudega telefonile otsa, siis nuputelefonid on tänuväärseks asendustelefoniks olukordades ja kohtades, kuhu inimene ei raatsi oma nutitelefoni kaasa võtta, sest telefon võib saada kahjustada. Seetõttu ongi mitmed nutitelefonide omanikud soetanud endale varuvariandina nuppudega telefoni. “ tõi Ploomann välja Elisa klientide seadmete soetamise huve. 

Tahvlite topis on edetabelis näha ka Windows operatsioonisüsteemiga seadet, mis on tingitud lisanduvatest klientidest, kes oma tööülesannetega liikvel olles pigem tahvlis tegelevad kui sülearvutis. Kui valdav osa tahvlite müügist on soodsa hinnataseme ent väga heade tehniliste näitajatega Huawei tahvlite käes, siis selle poolaasta positiivseks üllatajaks oli ka Alcateli Pop8 S, mis oma ülisoodsa hinnaga kutsus tahvlit kasutama suure hulga selliseid kliente, kes seda seadet liialt kulukaks pidasid. 

Poolaastal Elisas enimmüüdud  TOP 15 mobiiltelefonid

Samsung Galaxy Core Prime

Sony Xperia Z1 Compact

Huawei Ascend Y550

Samsung Galaxy A5 16GB

Huawei ASCEND P7

Sony Xperia Z2

Nokia 220 Dual SIM

Huawei ASCEND G6

Sony Xperia Z3 Compact

Samsung Galaxy Core LTE

Samsung Galaxy S5

myPhone 1045 Simply+

Samsung Galaxy Alpha 32GB

Samsung Galaxy Grand Prime

Samsung Galaxy S4 mini

 

 

Poolaastal Elisas enimmüüdud  TOP 15 tahvelarvutid

Huawei Media Pad Link 10 Plus

Samsung Galaxy TAB4 10.1

Huawei Media Pad T1 8.0 Pro 16GB

Lenovo Yoga Tablet 2 Android

Samsung Galaxy Tab S 10,5" 16GB

Alcatel Onetouch Pop 8S

Lenovo Yoga Tablet 2 Windows

iPad Air 2 4G/WiFi 16GB

Samsung Galaxy Tab S 8,4" 16GB

Sony Xperia Tablet Z2 16GB

Huawei Media Pad M1 8.0

Samsung Galaxy Tab S 10,5"

iPad Air 2 4G/WiFi 64GB

Sony Xperia Z3 Tablet Compact 16GB

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 komplekt

 

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!