Põhisisu algus

Elisa klientide kasutuses olevate telefonide seas on nii ikoontooteid kui klassikalist raudvara

26.03.2016

Täna reaalselt Elisa klientide kasutuses olevate mobiiltelefonide topis on valdav enamus küll moodsad nutitelefonid, kuid seadmete hulgast leiab ka nii kohvriga mobiiltelefone kui 1990. aastate hitt-mobiile.

Elisa tooteturunduse juht Mailiis Ploomann tõi välja, et tänaseks on Elisa klientide lemmikmudeliks kujunenud Samsung Galaxy Core Prime. „Samsung Galaxy Core Prime on Elisa võrgus kasutatavatest mobiiltelefonidest küll esikohal, kuid moodustab siiski vaid napilt üle 2% kõikidest Elisa võrgus olevatest telefonidest,“ tõi Ploomann välja. „Tänase seisuga on Elisa võrgus kokku rohkem kui 2400 erinevat mobiiltelefoni mudelit ning reaalsed vahed kui palju ühte või teist telefoni kasutatakse on tegelikult väga napid.“

Erinevate Elisa võrgus kasutusel olevate mudelite seast leiab klassikaliselt lihtsaid ja armastatud mobiiltelefone, kuid ka omamoodi ikoontooteks kujunenud Apple 4S-i ja Samsungi nuppudega kõnetelefoni. „Ülipopulaarseks on Elisa klientide seas kujunenud kõnetelefon Samsung 1200, mis on nuppudega, hästi lihtsalt käsitletav ja tõeliselt armastatud seade ning omamoodi ikooni ja legendistaatuses olev mobiil Apple 4S, mis on niivõrd kvaliteetne telefon, et kliendil puudub vajadus selle väljavahetamiseks,“ rääkis Mailiis Ploomann.

Kõnetelefonid on siiski Elisa võrgus töötavate seadmete seas erandiks. Valdava enamuse moodustavad 4G võrgus töötavad moodsad nutitelefonid. Nii näiteks leiab klientide meelistelefonina Elisa võrgust Sony Xperia Z1 Compact'i ning kolmandale kohale on platseerunud Apple iPhone 5S.

Mobiiltelefonide esikolmikust paistab selgelt, et Elisa mobiiltelefonide baas on väga nooruslik. „Veidi alla poole Elisa klientide seadmetest ehk 38% pärinevad aastatest 2014 kuni 2016. Samas on Elisa võrgus ka tõelisi klassikuid – üle 500 seadme on toodetud enne aastat 2000 ning kõige vanemad seadmed pärinevad lausa 1992. aastast. Näiteks pärineb 1992. aastast nn kohvriga mobiiltelefon Motorola 1000 ning aastast 1994 sellised telefonimudelid nagu Nokia 2010 ja Nokia 2110,“ tõi tooteturunduse juht värvikaid näiteid Elisa võrgus töötavatest telefonidest.

Peamine põhjus, miks kliendid siiski uuematele mudelitele üle lähevad, peitub soovis kasutada 4G internetti. Klientide vajadust kiire ja kvaliteetse internetiühenduse järele kinnitab ka fakt, et pea pooled kõikidest telefonidest töötavad juba täna 4G võrgus - 38%. Kolmandik seadmetest kasutavad 3G võrku ning nuputelefonide kasutajaskond ehk kolmandik on veel endiselt 2G võrgus.

Kõikidest Elisa võrgus olevatest seadmetest 44% on Android-operatsioonisüsteemiga, veidi üle 8% Apple iOSid ning Windows operatsioonisüsteemi kasutab vaid 3% Elisa klientidest.

Elisa võrgus täna kasutusel olevate mobiiltelefonide TOP 10:

  1. Samsung Galaxy Core Prime (4G)
  2. Sony Xperia Z1 Compact (4G)
  3. Apple iPhone 5S (4G)
  4. Samsung Galaxy A5 (4G)
  5. Apple iPhone 4S (3G)
  6. Apple iPhone 5 (4G)
  7. Samsung E1200 (2G)
  8. Sony Xperia V (4G)
  9. Samsung Galaxy S5 (4G)
  10. Huawei P8 Lite (4G)
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama