Põhisisu algus

Elisa kliendi vaatasid aastavahetusel presidendi kõne netist ja kasutasid tavapärasest 14 korda rohkem Snapchatti

03.01.2017

Tänavust aastavahetust iseloomustasid klientide poolt sooritatud tuhanded telefonikõned, president Kersti Kaljulaidi uusaastakõne jälgimine netist ning Snapchati kasutuse 14ne kordne kasv.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul on aastavahetus telekomi teenuste kasutamises alati tippaeg. „Kõne teel uusaastasoovide edasi andmine pole sugugi unustuste hõlma vajunud ning lisaks on juurde tulnud uued õnnitlus- ja suhtluskanalid sotsiaalmeedia rakenduste näol,“ andis Polli ülevaate mobiilivõrkudes aastavahetusel toimunust.

Polli märkis, et selle aastavahetuse eristuvaks tipphetkeks oli Eesti president Kersti Kaljulaidi aastavahetuskõne vaatamine üle ERR otse-eetri. „Kõne pidamise hetkel kasvas ERR striimimine Elisa klientide poolt hüppeliselt,“ ütles Polli. „Rakenduste lõikes tegid kõige suurema hüppe südaöösel aga Facebooki, Instagrami, Snapchati ja Viberi kasutus. Snapchati kasutus kasvas tipphetkel võrreldes tavapärasega 14 korda. See näitab, et üha enam on kliendid hakanud kasutama emotsioonide edastamiseks pilte ja videoid.“

Ka helistamise aktiivsus uusaastaööl ei näidanud kaugeltki mitte raugemise märke. „Inimesed helistavad aastavahetusel üksteisele jätkuvalt massiliselt, et soovida head uut aastat. Kõnede tegemise tippajaks on traditsiooniliselt tunniajane ajavahemik kesköö ja kella ühe vahel ning eriti palju kõnesid sooritatakse öösel alates 12-st 30 minuti jooksul,“ rääkis Polli.

Polli märkis, et mobiilsidevõrgud pidasid koormusele valdavalt väga hästi vastu, sest Elisa on ehitanud leviala üha tihedamaks. „Mõnedes üksikutes kohtades oli ka ülekoormuseid, kuid ka need ajahetked on iga-aastaselt lühenenud. Enim kasutajaid, kus esines hetkelisi ülekoormusi, oli Tallinnas Vabaduse väljakul, Tartus Raekojaplatsil ja Atlantise ööklubi piirkonnas ning Pärnus keskväljakul,“ sõnas Polli. „Tipphetkel teenindas Elisa kuni 20 000 üheaegselt sooritatud kõne üle terve Eesti.“

Aastavahetusel kasvas oluliselt Elisa klientide seas ka sõnumite saatmine. „Kui tavapäraselt saadab Elisa klient päevas keskmiselt 2,5 SMS-i, siis jõuluperioodil kasvas see number veidi üle nelja ning vana-aasta õhtul lausa ligi 6 sõnumini kliendi kohta. Hüppeliselt kasvas ka sõnumite saatjate arv. Tavapäevadel on sõnumite saatjaid Elisa võrgus umbes 70 000, jõululaupäeval ja aastavahetusel kasvas nende arv rohkem kui 100 000 kasutajani,“ rääkis Polli.

Jõulutervitusi saatsid üksteisele rohkem kui 230 000 Elisa klienti ning kokku liikus kolme päeva jooksul (24 – 26.12) üle miljoni sõnumi. Aasta viimasel päeval ehk 31. detsembril saatsid Elisa kliendid 622 000 sõnumit ja 1. jaanuaril veel sama palju.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama