Põhisisu algus

Elisa kasvatas kolmandas kvartalis kliendiarvu ja käivet

16.10.2015

Suurima erakliendibaasiga telekommunikatsioonifirma Elisa klientide arv kasvas kolmandas kvartalis rohkem kui 8500 kliendi võrra. Kui mullu kolmanda kvartali lõpus oli Elisal ligi 661 300 klienti, siis tänavu kasvas see üle 669 800 kliendini.

„Ettevõtte stabiilne kliendibaasi kasv on aidanud tõsta ka ettevõtte käivet,“ ütles Elisa tegevjuht Sami Seppänen. „Käibe kasvu on toetanud lisaks ka mobiilse interneti tarbijate arvu suurenemine ning investeeringud uutesse teenustesse – Elisa on edukalt turule toonud innovaatilise lugemisäpi Elisa Raamat ja nutikindlustuse teenuse, millel mõlemal on tänaseks juba tuhandeid kasutajaid.“

„Elisa Raamatu teenuse kasutajate arv on suurenenud eriti kiirelt, sest teenust saavad kasutada kõikide operaatorite kliendid,“ märkis Sami Seppänen. „Samuti soovivad meie kliendid oma igapäeva nutikat kaaslast, olgu selleks siis tahvel või nutitelefon, kaitsta purunemise ja viiruste eest. Koostöös IF-Kindlustuse ja F-Securega välja töötatud kindlustuslahendus tagab tarbija seadmele kompaktselt nutika kaitse,“ rääkis Elisa tegevjuht.

Sami Seppäneni sõnul on Elisa suunaks turule tuua üha uusi innovaatilisi teenuseid ja digilahendusi. „Elisa on telekommunikatsiooniettevõttena juba täna palju enamat kui lihtsalt mobiilsideteenuste pakkuja. Mitmekülgse ettevõttena pakume uusi ja nutikaid teenuseid ning lähiajal oleme oma tooteportfelli laiendamas erinevate digilahendustega,“ lubas ettevõtte juht.

Kliendibaasi kasvule on suuresti kaasa aidanud ka numbriliikuvus. Nimelt on käesoleva aasta üheksa kuuga mobiilsideteenuste saamisel valinud enim kliente oma püsivaks partneriks just Elisa. Riikliku regulaatori Tehnilise Järelevalve Ameti statistika kohaselt liikus Elisasse 2015. aasta üheksa kuuga 1367 mobiilinumbrit. Teiste operaatorite numbriliikuvus on käesoleva aasta üheksa kuu jooksul püsinud negatiivsena. Ka Turu-uuringute ASi põhjalik uuring näitab, et mobiilsidepakkujaist on tänu numbriliikuvuse ja uusliitumiste tulemusena kõige rohkem erakliente Elisal, kelle käes on 36% Eesti mobiilside eraklientide turust.

Elisa käive kasvas käesoleva aasta kolmandas kvartalis ühe protsendi võrra, tõustes 25,1 miljonilt eurolt 25,4 miljonit euroni. Ettevõtte ärikasumi marginaal ehk EBITDA jõudis 29% tasemelt 32%-ni.

Mobiilse interneti mugavaks kasutamiseks on Elisa välja arendanud korraliku 4G mobiilse interneti leviala, mis katab 97% Eestimaast ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides. Hea katvuse kõrval tegeleb Elisa järjepidevalt võrgu tihendamisega, sest 4G internetti kasutavate klientide arv kasvab kiirelt. Võrgu uuendamise käigus on Elisa kahe aasta jooksul lisanud võrku rohkem kui tuhat uut tugijaama.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama