Põhisisu algus

Elisa kasvatas kliendibaasi 18 600 võrra ning tõusis liidriks MiNT arvutis klientide arvus

16.04.2015

Käesoleva aasta esimeses kvartalis kasvatas Elisa kliendibaasi võrreldes eelmise aasta sama ajaga enam kui 18 600 kliendi võrra ning tõusis Tehnilise Järelevalve Ameti statistika alusel turuliidriks mobiilset internetti arvutis kasutavate klientide arvus.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul on Elisa kliendibaas kasvanud peamiselt tänu mobiilse interneti kasutajate arvu suurenemisele ning lisaks ka numbriliikuvuse teel Elisaga liitunud mobiilikõne klientide arvelt.

Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) poolt avalikustatud viimaste kvartalite statistika näitaski, et Elisa on tõusnud turuliidriks arvutis mobiilset internetti kasutavate klientide arvus. „TJA hiljutise statistika kohaselt on Elisal mobiilse interneti kliente arvutis kokku 93 555. Teiste operaatorite vastavad numbrid jäid 88 130 ning 53 561 kliendi juurde,“ rääkis Sami Seppänen.

Tehnilise Järelevalve Ameti statistika alusel on Elisa turuliider ka numbriliikuvuses. Nii liikus mullu numbriliikuvuse teel Elisasse teiste operaatorite võrkudest kokku pea 6300 klienti. „See positiivne trend, kus Elisa on klientide seas eelistatuim operaator, on kestnud juba viis aastat ning see suund jätkus ka selle aasta esimeses kvartalis,“ rääkis Sami Seppänen. „Käesoleva aasta esimese kvartali jooksul on Elisasse numbriliikuvuse teel üle tulnud rohkem kui 1200 klienti, samal ajal kui teiste operaatorite numbriliikuvuse numbrid on miinuses.“

Elisa käive eelmise ja selle aasta esimeste kvartalite võrdluses vähenes 2,8% võrra. 2015. aasta esimeses kvartalis oli Elisa käive 21,7 miljonit ning 2014. aasta samal perioodil 22,3 miljonit eurot. Ettevõtte EBITDA ulatus 2015. a esimese kvartali lõpus tasemeni 30,8%.

Käibe languse on Seppäneni sõnul põhjustanud riikidevahelise sidumistasude vähenemine, roaminghindade langus ning mõningasel määral vähenenud seadmete müük. „Operaatorite sidumistasude alanemine on olnud kiire ja avaldanud operaatorite käibenumbritele märkimisväärset mõju. Kui võrdleme sidumistasude hindasid täna ja varasematel aastatel, siis on vahe mäekõrgune,“ tõdes Sami Seppänen. „Näiteks 2012. aasta esimeses kvartalis ulatus tasu Eesti mobiilideoperaatoritel 7,02 ning käesoleva aasta esimeses kvartalis 1,1 eurosendini.“

Elisa pakub klientidele sõltumatute mõõtmistulemuste alusel parimat 4G siselevi. Kokku on Elisal 4G internetiga kaetud 97% Eesti territooriumist. Eelmisel aastal käivitunud võrgu võimendamise programmi raames ehitab Elisa välja ülitiheda, 99% Eestimaad katva 4G võrgu.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!