Põhisisu algus

Elisa kasvatas esimeses kvartalis 4G klientide arvu ja käivet

15.04.2016

Elisa kasvatas käesoleva aasta esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 4G klientide arvu ning käivet. 4G kliente võitis Elisa aastaga juurde üle 167 000 ning käivet kasvatas 5,5% võrra.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul on ettevõtte majandusaasta alanud edukalt ning kasvatada on õnnestunud nii mobiilset internetti kasutavate klientide arvu kui ka käivet. Elisa käive ulatus esimeses kvartalis 23 miljoni euroni ning korraliku tõusu tegi ka EBITDA ehk ärikasum enne kulumit, mis ulatus käesoleva aasta esimese kvartali lõpus tasemeni 32,9%.

Elisa juht märkis, et peamine kasv käibes tuleneb klientide üha suurenevast huvist kaasaegseimate 4G interneti teenuste vastu. „Peamiseks interneti kasutusvaldkonnaks on Elisa klientide seas videote ja piltide tarbimine erinevates sotsiaalmeediakeskkondades, mis omakorda esitabki interneti kvaliteedile kõrgeimad nõuded,“ märkis Sami Seppänen.

Käesoleva aasta esimese kvartali lõpus oli Elisal 4G interneti kliente 277 000 ning aasta tagasi esimese kvartali lõpus 110 000. Tehnilise Järelevalve Ameti statistika kohaselt tõusis Elisa Eestis turuliidriks 4G interneti klientide arvus juba 2015. aasta teisel poolel. Viimati avaldatud TJA statistika alusel on Elisal Eestis operaatorite seas enim 4G interneti kasutajaid. Tehnilise Järelevalve Ameti viimati avaldatud statistika alusel oli Elisal eelmise aasta lõpus 264 000 4G klienti ja selle numbriga oli ettevõtte kindlalt turuliidri positsioonil.

Mobiilse interneti kliendibaasi on omakorda aidanud Elisal kasvatada põhjalikud investeeringud. Mullu kahekordistas Elisa võrguinvesteeringud ning ehitas 4G võrgu tihedamaks üle Eesti ning ka sel aastal jätkab Elisa võrgukvaliteedi tõstmisega. Käesoleva aasta esimeses kvartalis ehitas Elisa mobiilse interneti võrgu veelgi võimsamaks Lääne-Eestis ja saartel.

Elisa käive ulatus 2015. aasta esimeses kvartalis 22 ning 2016. aastal samas ajavahemikus 23 miljoni

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!