Põhisisu algus

Elisa kasvatas eelmisel aastal käivet 4,2% võrra

27.01.2017

Majandusaasta tugeva tulemusega lõpetanud Elisa kasvatas mullu käivet 4,2% võrra. Elisa eelmise aasta käive ulatus 99,33 ning 2015. aasta käive 95,36 miljoni euroni.

Elisa ärikasum enne kulumit ehk EBITDA oli eelmisel aastal 32,1% ehk 31,85 miljonit eurot ning üle-eelmisel aastal 31,3% ehk 29,8 miljonit eurot. Aastaga kasvas Elisa ärikasum enne kulumit 6,9% võrra.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul tegi Elisa eelmisel aastal väga tugeva tulemuse. „Ettevõtte eesmärgiks on olla kiireim kasvaja turul telekommunikatsiooni sektoris ning oleme selles igati ka õnnestunud,“ kinnitas Seppänen. „Elisa on turu kiireim kasvaja juba kuus aastat järjest olnud nii käibes, kasumlikkuses kui ka kliendiarvus. Täna hoiab Elisa Eesti turul liidripositsiooni era- ja kõnekaardi klientide arvus. Stabiilselt on kasvatatud ka 4G andmeside kasutajate arvu.“

Ettevõtte juhi sõnul on Elisa üheks peamiseks suunaks tagada klientide rahulolu. „Kahel järjestikusel aastal oleme kliendi rahulolu tõstmiseks investeerinud mobiilse interneti võrku mitukümmend miljonit eurot ning toonud tarbijale kasutamiseks uued teenuslahendused,“ rääkis Sami Seppänen. Elisa tooteportfelli on lisandunud nutikindlustus, pilvekontori teenus, Elisa Raamat, Google Play maksevõimekus, m-id teenus jne.

Sami Seppänen märkis, et eelmisel aastal kasutas reaalselt 73% Elisa andmesidekasutajatest 4G internetti ning netikasutuse mahud mitmekordistusid. „Netis olemisest on saanud meie klientide igapäevane loomulik tegevus ning meie eesmärgiks on tagada, et klient saaks ühendust hoida sellisel tasemel, et soovitud neti-tegevused on tehtud ja teenused kasutatud ning võimekust jääks igaks juhuks ülegi,“ sõnas Elisa juht.

Investeeringud võrku on igati ära tasunud, sest eelmisel aastal kasvas Elisa klientide mobiilse interneti soovitusindeks sõltumatu uuringufirma Socio uuringu andmetel 7 punkti võrra.

Mullu täiendas Elisa oma andmesidevõrku pea pooletuhande uue ja moderniseeritud tugijaama võrra. Erinevatesse Eesti piirkondadesse ehitas Elisa juurde 328 uut ning lisaks moderniseeris veel 161 olemasolevat tugijaama. Uute jaamade paigaldamisel lähtus Elisa klientidele olulistest kohtadest, tõmbekeskustest ning igapäevastest liikumismarsruutidest.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama