Põhisisu algus

Elisa kahekordistab Tallinnas 4G kiirused

21.11.2016

Novembris alustas Elisa laiaulatuslike 4G võrgutöödega, mille käigus katab Tallinna teise sageduskihiga. Võrgutööde tulemusena kahekordistuvad pealinnas interneti mahud ja kiirused.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi, juhatuse liikme Toomas Polli sõnul kasvab 4G Interneti kasutus Elisa klientide seas väga kiires tempos. „Tahame pakkuda igale kliendile Elisa võrgus parimat kasutuskogemust ja suuremaid kiiruseid igapäeva toimingute tegemisel ning selle tagamiseks katame Tallinna lisaks veel teise 4G sageduskihiga,“ andis Polli ülevaate planeeritavatest võrguehitustöödest.

Polli märkis, et saavutatav kiiruste kasv on teise sageduskihi lisamisel märgatav. „Hetkel kasutavad Elisa kliendid nutiseadmetega Tallinnas 4G võrgus valdavalt madalamaid 800 MHz sagedusi, kus teoreetilised maksimaalsed kiirused ulatuvad 75 ning reaalsed kiirused 40 – 50 megabitini sekundis. Teise sageduskihi lisandumisel kasvavad kiirused kuni teoreetilise 300 ning reaalselt 150 – 250 megabitini sekundis,“ rääkis Polli.

Suuremad kiirused ja mahud on Elisa klientidele olulised just seetõttu, et võimaldavad tarbida mugavalt lemmikrakendusi, milleks on Elisa klientide puhul Facebook, YouTube, Messenger, Skype ja Twitter. Nende rakenduste kasutamine on mugavaim viimase generatsiooni 4G võrgus, kus pildi- ja videomaterjal on kõige sujuvamalt jagatav ja jälgitav. Polli lisas, et välja toodud rakendustel on Elisa võrgus ühes kalendrikuus 250 000 – 300 000 kasutajat.

Polli kirjelduse kohaselt lisatakse uue projekti raames olemasolevatele 4G tugijaamadele juurde täiendavad raadiomoodulid ehk saatjad ning konfigureeritakse need ka tugijaama süsteemidesse. Mõnes kohas vahetatakse ka antennisüsteeme või lisatakse juurde täiendavaid antenne.

Võrgutööde käigus lisatakse teine sageduskiht 50 protsendile Tallinnast. „Asukohad valisime vastavalt võrgukoormusele ehk sellele, kus kliendid mobiilset internetti rohkem kasutavad,“ märkis Polli. Projekti ettevalmistustöödega alustas Elisa juba septembris, ehitustöödega novembris ning eesmärk on töödega valmis saada selle aasta lõpuks.

Elisa 4G internet katab täna 97% Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!