Põhisisu algus

Elisa esimene originaalsari „Üle noatera“ saab uue, veelgi põnevama hooaja!

06.02.2020

Möödunud aastal ilmavalgust näinud Elisa esimene originaalsari, dokumentaalfiktsioon „Üle noatera“ saab juba sel kevadel uue hooaja. Sari valmib taas koostöös ERR-iga ning sarja autoriks on Rasmus Kagge.

2019. augustis Elisa telehooajale alguse pannud ja palju populaarsust kogunud dokumentaalfiktsioon „Üle noatera“, saab sel kevadel uue hooaja. Sarja võtted algasid käimasoleval nädalal.

ETV peatoimetaja Marje Tõemäe tõi välja, et "Üle noatera" esimene hooaeg võeti vaatajate poolt hästi vastu. "Meil on hea meel, et saame uue hooajaga tuua vaatajateni põnevaid teemasid meie lähiajaloost. Võimalike keerdkäikudega sündmuseid on Eesti ajaloos ohtralt, mille puhul me pahatihti ei mõtle, mis oleks olnud teisiti, kui juhus mänginuks kätte teistsugused kaardid."

Elisa TV sisuhankejuht Toomas Ili ütles, et uue hooaja juurde tuldi värskete mõtete ja ideedega. „Sarja avahooaeg oli märgiline sündmus Eesti telemaastikul. Oleme siiralt rõõmsad, et nii ETV kui Rasmus Kagge on jätkuvalt meiega, et tuua vaatajateni järjest põnevamaid, meid kõiki puudutavaid lugusid lähiminevikust."

Sarja autor Rasmus Kagge tõdes, et pärast esimest hooaega tuli põnevaid noaterahetki Eesti lähiajaloost päevavalgele rohkem kui keegi oleks osanud oodata. „Uue hooaja esimese saatena salvestasime näiteks osa, mis toob vaatajateni üllatava ja seni avaldamata loo, kuidas Eesti oleks ilmselt ilma jäänud 20. sajandi ühest võimsamast spordisündmusest, kui üks ENSV noorsportlane oleks kaks aastakümmet varem vastu võtnud pakkumise ja pärast unetut ööd otsustanud jääda vabasse maailma. Samast ajastust on ka juba töös osa, mis kirjeldab, kuidas ühe Eesti NSV kommunistliku partei poliitiku julgel salavisiidil Moskvasse oli väga oluline roll selles, et 1988. aastal said liblika tiivalöögina alguse protsessid, mis põhjustasid lõpuks kogu maailmas ajalugu muutnud murrangulised sündmused,“ kirjeldas Kagge ja lisas, et põnevaid teemasid on mõistagi veel.

Kuuest osast koosnev "Üle noatera" uus hooaeg on Elisa Huubist vaadatav juba tuleval kevadel!

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!