Põhisisu algus

Elisa ehitas Pärnu ja Pärnumaa mobiilivõrgu mitu korda kiiremaks

09.11.2017

Elisa lõpetas oktoobri lõpus 4G võrgu tihendamise tööd Pärnus ja Pärnumaal, kus tänu tehtud töödele kasvasid internetikiirused klientidele enam kui kolm korda.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul tehti ühtlase võrgukvaliteedi tagamiseks Pärnus ja Pärnumaal septembris ja oktoobris lisatöid kokku 81-s tugijaamas. “Tänaseks on projekt edukalt lõppenud ja kogu Pärnu ja Pärnumaal planeeritud võrgu arendustööd tehtud ning 4G võrk tihendatud,” täpsustas Polli ning lisas, et klientide levikogemus on Elisale äärmiselt oluline ning tehakse pidevaid pingutusi, et see iga aastaga veelgi paremaks muutuks.

Polli sõnul oli 4G teise sageduskihi lisamise järel koheselt näha positiivset mõju, sest Pärnu linnas ja Pärnumaal tõusid klientide internetikiirused keskmiselt 2-3 korda. “Piirkondadesse, kus oli mobiilse interneti võrgukoormus tavapärasest suurem, lisati juurde ka kolmas sageduskiht. Andmeside reaalsed keskmised kiirused jäävad seejuures 200 – 275 megabitini sekundis ning kolmanda kihiga piirkondades kuni 375 megabitini sekundis. Elisa poolt 4G võrgu tihendamisse tehtud arendused ja investeeringud on toonud väga positiivset tagasisidet,” lisas ta.

Polli täpsustas, et vastavalt koormusele lisati juurde, kas teine või ka kolmas 4G sageduskiht. 4G tehnoloogia lisati täiendavalt seejuures 12-le tugijaamale. 4G võrgu rajamise jaoks kasutab Elisa 800, 1800 ja 2600 MHz-i sagedusi. “Kevadel lõpetas Elisa 4G võrgu arendustööd Harjumaal ja Tallinnas. Suvekuudel sai võrk tihendatud üle kogu Tartu ja Tartumaa ning lisaks veel Põlvamaal, Jõgevamaal ja Ida-Virumaa Peipsiäärsetes piirkondades,” rääkis Polli selleaastastest juba läbiviidud võrgutihendustöödest.

„4G võrkude arendamisega loome lisaks ka eeldused 5G võrgu tulekuks järgnevate aastate jooksul. Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus kliendinõudlust gigabitiste kiiruste järele,” rääkis Polli tulevikuplaanidest. Elisa tihendab 4G interneti leviala vastavalt kliendi kasutusele järjepanu kõikides maakondades.

Elisa 4G internet katab täna 97 protsenti Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!