Põhisisu algus

Elisa ehitas Lääne-Eestis ja saartel mobiilse interneti võrgu veelgi võimsamaks

12.04.2016

Käesoleva aasta esimeses kvartalis toimunud võrgutööde tulemusel uuendas Elisa Läänemaa mereäärsel alal, Haapsalus ja selle linna lähiümbruses ning Saaremaal ja Hiiumaal kokku 70 tugijaama, muutes ka nii sealses hajaasustusega piirkonnas kui ka Väinamerel mobiilse interneti võrgu oluliselt võimsamaks.

„Sisuliselt tegeleme me haldusreformiga, sidudes piltlikult öeldes tagamaad keskustega sel viisil, et pakume hõredalt asustatud piirkondades sama head internetiühendust kui suuremates linnades. Keegi ei pea ümber kolima neti puudumise või kehva telefoniside pärast,“ ütles Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli. „Lääne-Eesti kaugemates külades ja saartel elavad või puhkavad inimesed saavad oluliselt võimsamaks muutunud mobiilse interneti võrgus vaadata täpselt samas mahus ja kvaliteediga videoid, mis nende sõbad Tallinnas või keskenduda rahulikult kaugtööle, muretsemata seejuures hüpleva netiühenduse pärast.“

Margus Vanaselja, kes on eduka Saaremaa laevatootmisettevõtte Baltic Workboats AS juhatuse esimees, märkis, et nende ettevõtte töötajatele ja klientidele on mobiilse interneti olemasolu väga oluline. „Mobiilne internet on meie jaoks võimalus teha tööd sujuvalt ja lihtsalt igal pool. See annab meile ja meie klientidele stabiilsuse ja garantii, et pääseme vajalikule infole ja meilidele ligi igas asukohas ja ajahetkel,“ tundis Margus Vanaselja rõõmu mobiilse interneti kvaliteedi paranemise üle Saaremaal. Ta lisas, et kui wifi võrgud on piiratud teatud kasutuspiirkonnaga ja ei rahulda tema kui ettevõtja vajadusi, siis mobiilne nett annab igapäevatööks vajaliku toe.

Toomas Polli sõnul said Haapsalu ja linna vahetu lähedus endale tõeliselt ilusa 4G LTE leviala – kokku uuendati võrku Läänemaa mereäärsel alal ja Haapsalu piirkonnas 15 asukohas, kus lisati 4G tehnoloogiaid kaheksale tugijaamale.

Hiiumaale lisandus 8 4G LTE tehnoloogiaga tugijaama, samuti viidi seal Toomas Polli sõnu läbi paar suuremat 3G tehnoloogial põhinevat parendamist, et hiidlaste jaoks Elisa võrgu mahtu suurendada ja mobiilses andmesides tehtavaid toiminguid kordades sujuvamaks muuta. Saaremaale lisas Elisa lisaks olemasolevatele jaamadele 27 täiesti uut 4G LTE tugijaama.

„4G tehnoloogial põhinev mobiilne internet võimaldab võrreldes eelmiste generatsioonidega andmeid liigutada palju kiiremini ja kuna liikuv pilt nutiseadmes pälvib üha tihedamini ja üha rohkemate klientide tähelepanu, siis püüavad mobiilioperaatorid seda vajadust rahuldada oma parima arusaamise järgi. Elisa investeeringud on saanud reaalse vastukaja kasvava kliendiarvu näol,“ märkis Toomas Polli.

Tänu kõigi 70 tugijaama moderniseerimisele parendati kõikides asukohtades ka 3G ja 2G tugijaamade levitingimusi ning lisaks täiendati 3G tugijaamade mahtusid Kuressaares ja Haapsalus.

Eelmise aasta algusest tänaseni on Elisa võrgutööde käigus uuendusi läbi viinud kokku rohkem kui 1100 tugijaamas üle Eesti. Tehnilise Järelevalve Ameti mulluse statistika alusel tõusis Elisa turuliidriks 4G interneti kasutajate arvus. Elisal oli Tehnilise Järelevalve Ameti eelmise aasta neljanda kvartali statistika alusel 264 000 4G klienti.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama