Põhisisu algus

Elisa ehitas 4G võrgu Eesti linnades aasta lõpuks veelgi tihedamaks

18.12.2015

  • Tihendatud 4G võrk toob Elisa kliendile ülihea videopildi

Tihendatud 4G võrgud Narva, Narva-Jõesuu, Kohtla-Järve, Otepää, Valga ja Lihula linnades annavad Elisa kliendile hea videote vaatamise ja äppide kasutuskogemuse. Ehitustööde käigus lisati täiendavad 4G tugijaamad linnades piirkondadesse, kus need seni puudusid.

„Internetikasutus Eestis teeb ilma, sest juba 80% Elisa klientidest kasutab kõne- ja SMS-teenuse kõrval mobiilset internetti,“ sõnas Elisa võrgujuht Andrus Kaarelson. „Mobiilset netti kasutades on meie kliendile omakorda kõige olulisem video, sest tänast statistikat vaadates näeme, et lausa 56% meie klientide interneti kasutusest kulub videote vaatamisele.“

„Kuna video ja pilt on oma olemuselt mahukad, siis on vaja selleks, et pildid avaneksid hetkega ja videod laeksid kiirelt, üha suuremaid andmesidekiiruseid ning 4G seda ilmselgelt ka pakub,“ tõi Andrus Kaarelson välja võrgu tihendamise põhjused.

Elisa võrgujuhi sõnul peab Elisa rohkem ka panustama seetõttu, et Elisal on täna Eestis enim 4G Interneti kasutajaid. „Tehnilise järelevalve ameti käesoleva aasta kolmanda kvartali statistika näitas, et Elisal on 4G Interneti kasutajaid 259 434, samal ajal kui EMTil jäi see number 213 166 ning Tele2-l 103 261 kasutaja juurde,“ tõi Andrus Kaarelson välja värsked statistilised numbrid.

Linnade 4G võrgu tihendamise käigus lisas Elisa kõige rohkem 4G tugijaamasid Kohtla-Järvele. Neliteist 4G tugijaama lisandusid Ida-Virumaa suuruselt teises linnas Järve, Kohtla, Sompa, Kukruse, Ahtme ja Vana-Ahtme linnaosadesse.

Narva linnas täienes 4G võrk seitsme ja Narva lähiümbruses kahe tugijaama võrra. Lisaks ehitas Elisa kaks 4G tugijaama Narva-Jõesuusse. Narvas lisas Elisa 4G tugijaamad Pähklimäe linnaossa, Balti Soojuselektrijaama, Vestervalli, Joala, Linda, Kerese, Tiimani, Vahtra tänavate piirkondadesse. Narva lähiümbruses avas Elisa 4G võrgu Olginas ja Kudrukülas ning Narva-Jõesuus Poska tänava ja Meresuu SPA piirkondades.

Otepääl lisandus 4G Internet Tehvandi suusastaadioni, Otepää keskväljaku ja Otepää Tartu maantee piirkondadesse. Valgas lisandus 4G Internet Valga kesklinna, Vabaduse tänava ja Pärna puiestee piirkondadesse.

Elisa alustas mastaapse 4G võrgu tihendamise programmiga eelmisel aastal. Võrku on Elisa järjest tihendanud Tallinnas, Pärnus, Tartus, Harjumaal ning aasta lõpus said tihendatud Narva, Kohtla-Järve, Valga, Otepää, Narva-Jõesuu, Lihula. „Võrgu uuendamise käigus on Elisa kahe aasta jooksul lisanud võrku rohkem kui tuhat uut tugijaama,“ märkis Andrus Kaarelson.

Elisa eesmärk on jõuda 4G internetiga Eestimaa 99 protsendilise katvuseni.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!