Põhisisu algus

Elisa Eesti on Unistuste Tööandja 2020

30.01.2020

Eile õhtul kuulutati juba seitsmendat korda välja „Unistuste Tööandja“ tiitli üldvõitja, kelleks 2020 aastal on Elisa Eesti AS.

Konkursi eestvedaja Anu-Mall Naaritsa sõnul näitas tänavune konkurss selget tööandja brändi tähtsuse kasvu ja ka seda, et heade töötajate hoidmisel ei piisa enam tasuta lõunast ja ping-pongi lauast, vaid organisatsioonid peavad päriselt võimaldama paindlikku tööaega, olema toetavad ning peresõbralikud ja peavad kandma selget missiooni.

„Trend, mida näeme väga selgelt üha rohkemate organisatsioonide puhul, on valdav ka tänavuste võitjate puhul,“ selgitas Anu-Mall Naarits. „Üksikute vahvate üllatuste tegemisest töökeskkonna lahedamaks muutmise asemel on paljud tööandjad hakanud mõtlema ja tegutsema strateegiliselt. Nad teavad päris täpselt, milliste omadustega inimesi nad vajavad ja mida just need inimesed neilt ootavad. Inspireeriva töökeskonna kujundamine on saamas üheks võtmevaldkonnaks, milles osalevad personaliosakonna kõrval üha enam ka tippjuhid.“

Elisa Eesti personalispetsialistide sõnul on hea töökeskkonna tulemusel liikvele läinud kuuldused ja muuhulgas on suurenenud nende inimeste arv, kes ei kandideeri otseselt ühelegi tööpakkumisele, vaid kirjutavad Elisa personaliosakonda, et oleksid Elisas töötamisest huvitatud ning paluvad oma CV ja kontaktid tuleviku tarbeks salvestada.

Mis teeb Elisast Unistuste tööandja 2020?

 • Elisa Eesti lähtub oma töötajatega suhtlemisel põhimõttest, et inimestele tuleb pakkuda põnevamat elu.
 • Elisa oli esimesi ettevõtteid, kes juba mõne aasta eest katsetas Eestis neljapäevast töönädalat.
 • Kui peakontoris olevad töötajad saavad kellaajaliselt ise oma tööaega reguleerida, siis näiteks Elisa esindustes toimib siiani edukalt 6-tunnise tööpäeva kasutamine, mis jätab inimesele vaba aja tegevusteks rohkem aega.
 • Ettevõtte praktiseerib uute töötajate otsimisel sisekonkursse, kuhu saavad konkureerida vaid omad töötajad.
 • Tööle asudes tervitab ettevõte alati uut töötajat tervituspakiga, et uued kolleegid tunneksid, et neid on oodatud.
 • Töötajatel on võimalus võtta koju kuvar, klaviatuur jms, et kodukontoris mugavalt tööd teha.
 • Ühtse tiimitunnetuse nimel toetatakse tiimisiseseid motivatsiooniüritusi läbi spetsiaalse motivatsiooniraha fondi. Igal meeskonnal on otsustusvabadus, kuidas fondi raha täpsemalt kasutada.
 • Töökeskkonna kujundamisel on mõeldud ka erivajadustega töötajatele. Juba mitu aastat tehakse koostööd Astangu Rehabilitatsioonikeskusega, tänu kellele on leitud mitmeid uusi kolleege.
 • Igal aastal viiakse läbi tervisenädalat, kus töötajad saavad tasuta kontrollida oma tervisenäitajaid, osaleda erinevates sportlikes ettevõtmistes, kuulata loenguid tervislikust toitumisest, jne.
 • Läbi Elisa Spordiklubi saab osaleda erinevatel rühmatreeningutel (nt pallimängud, triatloni grupp jms) ning Sport-ID kaudu saab kasutada sporditoetust endale sobivas klubis.
 • Elisa töötajad saavad aastas 35 päeva põhipuhkust ning lisaks kolm vaba päeva elu lõbusamate ja kurvemate sündmuste puhul.
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!