Põhisisu algus

Elisa Eesti kasvatas mullu mobiilside kliendiarvu 21 000 kliendi võrra

27.01.2023

Möödunud aasta jooksul 21 000 kliendi võrra mobiilside kliendiarvu kasvatanud Elisa Eesti jõudis aasta lõpuks 7,8%-se käibe kasvuni. Ettevõtte majandusaastat ilmestas 5G võrgu rajamisega alustamine, hüppeline kasv originaalsarjade tootmisel ning digiturvalisuse lahenduste välja töötamine.

„Möödunud aasta oli Elisa jaoks väga väljakutseline. Sisend- ja elektrihindade suur kasv sundis meid kiiresti kohanema uute oludega, et tagada klientidele nii täna kui tulevikus parimad võimalikud teenused,“ sõnas Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu. „Hoolimata väljakutselisest aastast suutsime edukalt areneda kõigis kolmes meile olulises ärivaldkonnas - telekomi, IT- ja meelelahutusäris.“

Hiiepuu tõi välja, et telekomi valdkonnas kasvatas Elisa mobiiliside kliendiarvu 21 000 kliendi võrra. „Ajaloolise ja märkimisväärse sammuna avas Elisa Eestis esimese kaubandusliku 5G võrgu, mis jõuab tänaseks 70%-ni Eesti elanikkonnast ja levib kõikides suuremates tõmbekeskustes üle kogu Eesti,” ütles Hiiepuu. 5G võrgu jõulise laiendamisega jätkab Elisa ka sel aastal. Ettevõte rajab 5G võrku eeskätt piirkondadesse, kus koormused on suuremad ning tekib võimalus kliendi interneti kasutuskogemust tuntavalt paremaks teha.

Meelelahutusvaldkonnas tõi Elisa Huubi vaatajateni kokku viis originaalsarja ja sarja hooaega, olles sellega suurimaks originaalsarjade loojaks Eestis. Kokku toodeti mullu Eestis kümme lavastuslikku sarja. „Ka käesoleval aastal soovime jätkata sama hooga ning tuua vaatajateni veelgi rohkem draama- ja komöödiasisu nii uute kui ka juba tuttavate sarjade näol,“ kinnitas Hiiepuu.

IT-valdkonnas panustas Elisa Hiiepuu sõnul IT erilahenduste arendamisse, et tagada äri ja avaliku sektori klientidele jätkuvalt parimad küberturbe-, võrgu- ja andmekeskuste lahendused. „Käesoleva aasta peamiseks prioriteediks on kasvatada veelgi võimekusi küberturbe valdkonnas ning luua uusi IT teenusärilahendusi keskmise suurusega ettevõtetele,“ ütles Elisa tegevjuht.

Elisa tegevjuht lisas, et Elisa missiooniks on jätkusuutliku tuleviku loomine läbi digitaalsete lahenduse, millest johtuvalt panustas ettevõte eelmisel aastal olulisel määral kolme valdkonda - digitaalne turvalisus, eesti kultuuri edendamine ja energiasäästlikkus ning nende suundadega jätkab Elisa ka käesoleval aastal,“ märkis Hiiepuu.

Elisa erakliendiüksuse juhi Mailiis Ploomanni sõnul oli 2022. aasta kindlasti digitaalse turvalisuse aasta. „Eelmisel aastal leidsid kliendid teiste telekommunikatsiooniteenuste kõrval ülesse netivalvuri teenuse, mis näitas, et kliendid on hakanud mõtlema küberturvalisuse olulisusele,“ ütles Elisa erakliendiüksuse juht. „Vajadus turvalisema küberruumi järele on ilmselgelt õhus, sest mullu hakkasid erinevad petulehed, pahavarad ja õngitsuspettused levima kordades enam. Ettevõttena näemegi, et meie ülesandeks ongi klienti läbi uudsete teenuslahenduste kaitsta ning teema osas inimesi võimalikult palju harida.“

Ploomann märkis, et ei tasu ka loota, et lähiaastatel küberruum oluliselt turvalisemaks muutuks. „Küberturvalisust mõjutab geopoliitiline olukord ja küberkurjategijate oskuste areng,” märkis Ploomann. “Seetõttu peavad nii eraisikud kui ka ettevõtjad ennast kaitsma, pidama kinni elementaarsest küberhügieenist ja tagama, et parimaid praktikaid järgiks nii enda lähedased kui ka ettevõtte tööpere. Elisa netivalvuri teenusega liitusid mullu tuhanded kliendid ja lähtuvalt teenuse populaarsusest lisasime selle 5G teenuspakettidele.”

Elisa ärikliendiüksuse juht Artur Praun tõi välja, et 2022. aastal liitus Elisa mobiiliteenustega rekordiline arv ärikliente. „Laiendasime edukalt ka SMS-massedastuse teenuse äriklienditurgu, kahekordistasime ärimahte IT erilahendustes, mis omakorda kinnitab klientide usaldust meie ekspertiisile selles valdkonnas,“ ütles Praun. „IT teenuste arendamisel astusime edasi olulised sammud, et tuua juba käesoleval aastal meie klientideni teenuslahendused, mis aitavad Elisa äriklientidel tunda ennast kindlamalt kiiresti muutuvas küberturvalisuse- ja tehnoloogiakeskkonnas.“

Majandusaasta lõpuks oli Elisal mobiilsideteenuste liideseid kokku 710 000, TV-teenuste liideseid kaabel- ja üle õhu võrgus 182 000 ja kaabelinternetivõrgus 107 000. Kogu möödunud aasta vältel liikus teiste operaatorite juurest Elisa võrku numbriliikuvusega üle 6200 numbri. Ettevõtte aastane käive ulatus 209 miljoni euroni.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama