Põhisisu algus

Elisa e-raamatute TOP: kaalulangetamisnipid ning “Tõde ja õigus”. Võidukäiku teeb Iselugeja

26.07.2019

Elisa Raamatu poolaasta statistika näitab, et eestimaalasi paeluvad elukestvatel küsimustel arutlevad teosed. Aina enam e-lugejaid eelistab ka raamatuid kuulata – äpisisese teenuse Iselugeja kasutatavus on viimase aastaga regulaarsete lugejate hulgas tõusnud 10%.

Elisa Raamatu äpi statistikat analüüsides ütles Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Kriisk, et 2019. aasta esimesel poolel huvitasid inimesi aegumatud teemad nagu toitumine ja kaalulangetamise nipid ning igipõlised elutõed. “Näiteks esikümnes teisel kohal paikneva Erik Orgu “Elu ilma dieedita” kõige suurem loetavus langes just aasta esimestesse kuudesse, mil inimesed annavad uusaastalubadusi ja pingutavad suvise vormi nimel. Lisaks mahtus esikümnesse ka Eesti raudvaramu “Tõe ja õiguse” esimene osa, mis pani EV 100 raames ilmavalgust näinud Tanel Toomi linateosest inspireeritult inimesed taas ka e-raamatu kujul Andrese ja Pearu vägikaikavedu taasavastama.”

Järk-järgult on e-lugejate südamed võitnud ka Elisa ja Eesti Keele Instituudi teadlaste koostöös arendatud Iselugeja. “2016. aasta oktoobris äpis kasutusele tulnud kõnesüntesaator, mis teisendab tekstid audiofailiks, on hästi vastu võetud ja aina enam lugejaid kasutab seda alternatiivina e-raamatute lugemisele.” Kriisk lisas, et inimesed liiguvad üha rohkem ja see tingib ka uued sisutarbimise trendid. “Iselugeja on väärt abiline „lugemaks“ ka sellistes situatsioonides, mis muidu tekstisse süvenemist ei võimalda – sportides, autoga sõites, koduseid toimetusi tehes jne. Oleme lugejate seas läbi viinud ka küsitlusi ning enamik teenuse kasutajatest vastab sarnaselt: alguses vajab kõrv robothäälega veidi harjumist, kuid juba mõne aja pärast on üle 2500 eestikeelse e-raamatu alati kuulamiseks taskus kaasa võtta.”

Kriisk lisas, et Iselugeja pakub rõõmu nii noorematele kui ka vanematele. “Kõige eakam Iselugeja kasutaja on meie andmete järgi 88-aastane Elisa Raamatu klient. Kõige usinam kuulaja on aga kaheaastase kliendiks oldud aja jooksul kuulanud Iselugejast raamatuid 611 päeval. See tähendab, et ainult paar päeva on vahele jäänud,” tõi Kriisk näiteks.

TOP 10 Elisa Raamatu 2019 I poolaasta loetumad teosed

1. „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma”, Roland Tokko

2. „Elu ilma dieedita”, Erik Orgu

3. „Usu mind”, J. P. Delaney

4. „Saja ühe aastane, kes mõtles, et ta mõtleb liiga palju”, Jonas Jonasson

5. „Täiesti tavaline perekond”, Mattias Edvardsson

6. „Mees majakas”, Erik Valeur

7. „Tõde ja õigus” I osa, Anton Hansen Tammsaare

8. „Kuuõde”, Lucinda Riley

9. „Idioodid minu ümber”, Thomas Erikson

10. „Üks meist valetab”, Karen McManus

TOP 10 Iselugeja 2019 I poolaasta kuulatuimad teosed

1. „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma“, Roland Tokko

2. „Usu mind“, J. P. Delaney

3. „Tõde ja õigus“ I osa, Anton Hansen Tammsaare

4. „Saja ühe aastane, kes mõtles, et ta mõtleb liiga palju“, Jonas Jonasson

5. „Täiesti tavaline perekond“, Mattias Edvardsson

6. „Kuuõde“, Lucinda Riley

7. „Mees majakas“, Erik Valeur

8. „Idioodid minu ümber“, Thomas Erikson

9. „Üks meist valetab“, Karen McManus

10. „Südamemurdja“, Geir Tangen

Elisa Raamatus on pea 2500 eestikeelset raamatut ja lai valik ajakirju. Äpp on allalaetav nii iOS kui ka Android operatsioonisüsteemides. Esmaliitujad saavad esimesed 14 päeva teenusega tutvuda tasuta. Kõiki raamatuid saab piiramatult lugeda 8,99 euro eest kuus ning teenusega saavad liituda nii Elisa, Telia kui ka Tele2 kliendid. Iselugeja on Eesti Keele Instituudis arendatud kõnesüntesaator, mis teisendab teksti audiofailiks ja mis lisandus Elisa Raamatu äppi 2016. aasta oktoobris. Kui raamat on Elisa Raamatu kaudu alla laetud, ei vaja äpp Iselugeja kasutamiseks enam internetiühendust.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!