Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Elisa dubleeris raadiovõrgu tõstes sideteenuste töökindlust

10.07.2019

Elisa dubleeris raadiovõrgu tõstes sideteenuste töökindlust

Sideteenuste töökindluse paremaks tagamiseks ja tõstmiseks dubleeris Elisa raadiovõrgu, mis sai teoks tänu viimaste aastate tehnoloogiliste võimaluste arengule.

Elisal on tänasest dubleeritud kõik raadiovõrgu keskjaama seadmed, mis asuvad geograafiliselt eri kohtades ja võimaldavad tänu sellele tagada Elisa põhiteenuste toimivuse ka ühe raadiovõrgu keskjaama või võrgusõlme mittetoimimise korral.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et kolmes faasis teostatud raadiovõrgu dubleerimine on lõpule jõudnud, tagades Elisa mobiilsidevõrgule senisest veelgi parema töökindluse. „Sisuliselt on meil täna kaks raadiovõrgu keskseadet nii 2G kui 3G tarbeks, millest üks on passiivne ja teine aktiivne. Kui aktiivsega peaks midagi juhtuma, siis võtab töö üle passiivne keskjaamaruum, mis tagab 2G ja 3G tugijaamade töö. 4G tehnoloogia oma olemuselt eraldi raadiovõrgu keskseadet ei vaja ning seetõttu on sealne raadiovõrgu dubleeritus juba varasemalt tagatud. Antud muudatus hõlmab tuhandeid 2G ja 3G tugijaamu üle kogu Eesti.“

Raadiovõrgu dubleerimine vähendab oluliselt Elisa teenuste mittetoimimise riski. „Varasemalt polnud raadiovõrgu dubleerimine tehniliselt võimalik, kuid tehnoloogia arenguga viimastel aastatel on see võimalus tekkinud. Tegime seda omal initsiatiivil, et pakkuda klientidele parimat teenuste kvaliteeti ja tagada teenuste kättesaadavus igas olukorras,“ lisas Polli.

Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.