Põhisisu algus

Elisa avab MiNT Light ja Medium arvutipakettides 4G võrgu

29.03.2015

Alates 1. maist 2015 avab Elisa olemasoleva kliendi kõige madalama kiirusega MiNT Light ja Medium arvutipakettides 4G võrgu ning suurendab ka kiiruseid.  Andmemahud pakettides jäävad samaks, mis täna.

„Enne muudatuse läbiviimist uurisime antud pakette kasutavatelt klientidelt, kas nad on 4G võrgu ja kiiruste lisamisest huvitatud. Kuna vastukaja oli äärmiselt positiivne, otsustasimegi olemasolevatele klientidele avada uue generatsiooni internetivõrgu,“ selgitas Elisa tootejuht Kertu Kriisk.

Möödunud aasta näitas Kertu Kriiski sõnul, et klientide interneti kasutusharjumused on väga suures osas ja kiirelt muutunud ning täna lähebki juba valdav osa internetimahust videote ja piltide käsitlusele. „Mobiilses internetis on praktiliselt kõik juba pilt ja video. Näiteks moodustavad Elisa statistika alusel mobiilse neti kasutusmahtudest kolmandiku YouTube videod ning ka Facebooki sisust 80% on täna pildid ja videod,“ selgitas Kertu Kriisk.

Siinjuures on oluline, et uuringute kohaselt tarbib klient kogu mainitud internetisisu enamjaolt siseruumides. „Seetõttu hakkabki eelmise põlvkonna 3,5G interneti tehnoloogia paratamatult ajale ja kliendi kasutuskogemusele jalgu jääma, sest ei võimalda multimeedia sisuks vajaliku kiirema interneti kasutamist siseruumides,“ tõdes Elisa tootejuht.

Elisa 4G internet seevastu levib siseruumidesse väga hästi, sest on välja ehitatud madalatel sagedustel. Võimaldades seega nii video kui ka sotsiaalset sisu tarbidagi seal, kus klient enamasti viibib. „Kuna meie vanadest pakettidest on juba väga paljud kliendid valinud 4G paketid, otsustasime ka teiste klientide jaoks veelgi kvaliteetsema interneti kasutuse võimalikuks teha,“ sõnas Kertu Kriisk.

Elisa annab olemasolevatele MiNT Light ja Medium arvutipakettide klientidele kvaliteetse 4G võrgu kasutamise võimaluse ja lisakiirused ühe kuni mõne eurose hinnamuudatuse eest. Andmemahud jäävad kõikidel klientidel seejuures samaks, mis varem. Samuti jätab Elisa klientidele alles võimaluse soovi korral end käesoleva aasta maikuu jooksul vanasse paketti tagasi vahetada.

Antud paketi kasutajal on õigus muudatustega mittenõustumise korral leping käesoleva aasta aprillikuu jooksul üles öelda.

Elisa on tänaseks viimase põlvkonna 4G internetiga katnud 97% Eesti  territooriumist. Käesoleval aastal jätkab Elisa 4G LTE võrgu tihendamise programmiga, mille käigus ehitame välja ülitiheda, 99 protsendilise katvusega 4G võrgu. Laialdase võrguehituse programmi läbiviimiseks kahekordistas Elisa käesoleval aastal investeeringute mahtu.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama