Põhisisu algus

Elisa annetab Ukraina sõjapõgenikele 2000 kõnekaarti 

28.02.2022

Elisa toetab Eestisse jõudvaid ajutisel Ukrainast lahkuma sunnitud inimesi 2000 kõnekaardiga, mis võimaldavad sõjakoldest pääsenutel endiselt koduriigis viibivate lähedastega kontaktis olla. Kõnekaardid jõuavad abivajajateni läbi Sotsiaalkindlustusameti Ohvriabi.  

 

Kõnekaartide abil on võimalik teha kõnesid, saata sõnumeid ning kasutada internetiteenuseid. Kõnekaart sisaldab 30 päevaks 5 GB mobiilset internetti, piiramatul hulgal kõnesid Elisa ja ZEN kõnekaardi klientidele, 50 SMSi ja 500 minutit kõnesid teistesse Eesti mobiilioperaatorite võrkudesse.  Lisaks saab kõnekaardiga teha piiramatul hulgal tasuta kõnesid ja saata SMSe Elisa võrgust Eestist Ukraina numbritele kuni 10. märtsini. 

 

Triin Raudsepp, Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi arendustalituse juht: Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi töötab täna selle nimel, et tagada traumaatiliste sündmuste tõttu Eestisse saabujatele vajalik tugi psühhosotsiaalseks toimetulekuks. Hirmutava ja õudu tekitava sündmuse pealt nägemine on emotsionaalselt raske kogemus ning sellega parimal viisil toime tulemiseks pakume ohvriabi kriisitelefonilt 116006 kõikidele helistajatele emotsionaalset tuge, nõustamist igapäevaeluliste murede korral ning vajadusel vahendame teisi abivõimalusi. Eestisse saabujate üks olulistest vajadustest on olla enda kallite inimestega kontaktis ja jõuda infoni, mis puudutab Eestis kohanemist, ning vajadusel saada täiendavat tuge abitelefonidelt. Esmaste kohanemist toetavate materjalide juurde lisatud kõnekaartide abil on nende oluliste vajaduste katmine nüüd lihtsam ja kiirem.“

 

 “Ukrainas toimuv on meie kõigi mõtteis. On võimatu ette kujutada inimeste tundeid ja emotsioone, kes on pidanud jätma oma koduriigi ja lähedased, kuid loodame, et võimalus endiselt oma pere, sõprade ja tuttavatega kontakti hoida aitab ränkrasket olukorda veidigi talutavamaks muuta,” ütles Elisa tegevjuht Andrus Hiiepuu.  Kõnekaardid anti Sotsiaalkindlustusameti Ohvriabi meeskonnale üle eile õhtul. 

 

Möödunud nädala lõpust saab Ukrainat toetada ka annetusnumbritele helistades. Annetusraha kogutakse koostöös MTÜ Mondo, Eesti Pagulasabi ja Riigikaitse Edendamise Sihtasutusega. Rahalise toetuse pakkumiseks saab helistada allpool välja toodud numbritel.  

 

Niisamuti kehtib kõikidele Eestist Elisa võrgust tehtavatele Ukraina suunalistele tavatariifsetele mobiili- ja lauatelefonikõnedele ning SMS-idele käesoleva aasta 10. märtsini tasuta periood. Null-hinnaga kõned ja SMSid kehtivad kõigile Elisa lepingulistele era- ja äriklientidele ning ZEN ja Elisa kõnekaardi klientidele. 

 

Annetusnumbrid on järgmised:  

 

MTÜ Mondo:  

9000380 – 5€   

9000381 – 10€   

9000382 – 50€  

 

Eesti Pagulasabil: 

9003801 – 5€   

9003802 – 10€   

9003803 – 50€ 

  

Riigikaitse Edendamise Sihtasutus:   

9005380 – 5€ 

9002380 – 25€  

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!