Põhisisu algus

Elisa annab tartlastele võimaluse juutuubidiskoks

22.04.2015

Elisa tihendab Tartus ja lähiümbruses 4G võrku 18 uue tugijaamaga, millega tõuseb hüppeliselt tartlaste mobiilse interneti kiirus. Tihendatud võrk võimaldab tartlastel korraldada kas või juutuubidiskosid. Nõudlus kiire mobiilse interneti järgi on kasvanud kogu Eestis eelkõige soovist sisustada kvaliteetselt vaba aega, mida internet pakub.

„Nädalas paigaldab Elisa Tartus ja selle lähiümbruses kuni viis uut 4G LTE jaama, tööd lõppevad mai keskel. Võrgu võimendamistööde ajal võib Elisa mobiilsideteenuste töös kohati häireid esineda,” rääkis Elisa võrgujuht Andrus Kaarelson. „Mobiilse interneti tähtsaim voorus on kiirus. Tartus teeme lähinädalatel selles suunas väga märkimisväärse arenguhüppe. Kolmandik andmemahust, mis Elisa mobiilse neti võrgus liigub, käib läbi Youtube’i – inimesed vaatavad massiliselt videoid. Tahame selle võimaluse muuta kogu Eestis briljantselt mugavaks. Lühidalt: nt Youtube’i disko korraldamine ükskõik mis kohas Tartus ja selle lähedal toimib peagi tõeliselt ladusalt.“

„Eestimaalastele on internet tunnustatud inimõigus ning on loomulik, et kõikjal Eestis saab lugeda e-kirju, uudiseid ja vaadata videoid nagu hea ühendusega koduarvutist,“ märkis Andrus Kaarelson. „Kliendid on nõudlikud ning mugavusega harjunud. Töö ajal on mobiilse interneti kiiruse vajadus ammu juba iseenesest mõistetav, üha enam on see nii ka vabal ajal. Kui seni rõhutati kiire mobiilse interneti puhul ärilist võitu, on see tänaseks väga tähtis ka vaba aja kvaliteetsele sisustamisele kaasaaitamisel.”

„Nädalas paigaldame 4G tugijaama saitidele juurde umbes 4-5 uut tugijaama,” sõnas Elisa võrgujuht Andrus Kaarelson. „Tööd saavad tehtud mai keskpaigaks, misjärel alustame mõõtmistega. Tartu uued jaamad jaotuvad võrdselt üle linna ja linnalähedastesse elamurajoonidesse, sh Tartu lennujaama piirkonda. Elisa tihendab ja uuendab võrku koostöös Huaweiga, mis on maailmas 4G LTE võrkude väljaarendamisel liidripositsioonil.”

Elisa 4G internet katab 97% Eesti territooriumist, sel aastal jätkab Elisa ka teiste Eesti linnade ja piirkondade 4G LTE võrkude tihendamisega ja võrgu katvuse laiendamisega. Eesmärk on jõuda 4G internetiga Eestimaa 99 protsendilise katvuseni.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!