Põhisisu algus

Elisa 5G võrk levib üle Eesti ja katab juba tänaseks pool rahvastikust

28.11.2022

Tänavu juunis avas Elisa esimesena Eestis 5G võrgu ning on viimase viie kuuga uue põlvkonna mobiilsidevõrgu viinud igasse maakonda üle terve Eesti. Tänaseks on Elisa 5G võrk kättesaadav juba pea 50 protsendile Eesti elanikkonnast.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul on Elisa jõudnud 5G arengus märgilise verstapostini – pool rahvastikust on kaetud 5G levialaga 3500Mhz sagedusalal. “Veel käesoleva aasta sees võtab Elisa kasutusele ka äsja oksjonil võidetud 700 MHz sageduse, mis suurendab veel oluliselt 5G katvust,” kinnitas Polli. “Uus 5G sagedus võimaldab Elisal 5G levi viia sel aastal veelgi enamate inimesteni üle Eesti ja eriti maapiirkondadesse. Tavakasutajale toob 700 MHz keskmiselt 50 Mbit/s kiirusega ühenduse palju suurema leviala ulatuses, parandades oluliselt mobiilse interneti kiiruseid piirkondades, kus seni jäid need alla kümne megabiti sekundis.“

Elisa on 5G võrgu ulatust laiendanud alates käesoleva aasta juunist iganädalaselt ning toonud ülikiire mobiilse interneti võimalused sadade tuhandete inimesteni. “Koos uute võrgupartnerite Nokia ja Ericssoniga oleme loomas modernseimat 5G mobiilsidevõrku Euroopas. Lisaks läbib uuenduskuuri ka Elisa 4G võrk,“ ütles Polli. Eelkõige on Elisa fookus pakkuda hästi toimivat kodu- ja kontoriinternetti olemasolevale kliendile. Seetõttu rajab ettevõte 5G võrku eeskätt piirkondadesse, kus koormused on suuremad ning tekib võimalus kliendi interneti kasutuskogemus tuntavalt paremaks teha.

Kui suve algul avas Elisa 5G võrgu kodu- ja kontoriinterneti klientidele, siis sügisest alates saavad seda 5G nutipakettidega tarbida ka nutitelefonide kasutajad. Teenus jõuab kõige uuemate Apple, Sony, Nokia, Nothing, Xiaomi, POCO ja OnePlusi seadmetega klientideni, kes saavad 5G võrgu poolt pakutavast võtta maksimumi.

Vastutustundliku ettevõttena kasutab Elisa oma tugijaamade töös 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit. Energiaallikateks on tuul, vesi, biogaas ja biomass ning taastuvenergiat tootvad jaamad asuvad kõik Eestimaal. Selle valiku tunnustamiseks väljastati Elisale juba 2019. aastal ka Rohelise Valiku sertifikaat, mis on tagatud üle-euroopalise ja läbipaistva päritolutunnistuste süsteemiga.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!