Põhisisu algus

Elisa 5G on jõudnud üle Eesti nelja suurde maakonda

25.08.2022

Pärast esimese 5G võrgu avamist, mis töötab tõelisel 5G sagedusel, on Elisa laiendanud 5G võrku Harjumaale, Pärnumaale, Raplamaale ja Tartumaale. Kokku on Elisa viimase kahe kuuga rajanud 5G tugijaamu rohkem kui 60 piirkonda üle Eesti. 

Alates juunist on Elisa jõudsalt arendanud oma 5G võrku ja laiendanud leviala. Juuni ja juuli vältel on Elisa uue põlvkonna võrk oma tee leidnud nelja maakonda üle Eesti – Harjumaale, Pärnumaale, Raplamaale ja Tartumaale. Tänaseks jõuab Elisa uue põlvkonna mobiilsidevõrk ligemale 10 protsendini Eesti rahvastikust, kokku enam kui 60 piirkonda üle Eesti. 

Elisa uus 5G rajatakse Nokia võrguseadmetele ja koos sellega läbib moderniseerimise ka kogu 4G võrk. „Järjest rohkem Elisa kliente saavad kasutada kiireid 4G ja 5G teenuseid Euroopa mastaabis ühes modernsemais mobiilsidevõrgus. Seadmete eripära näeb ette, et 5G kihti saab lisada ainult sama tootja 4G võrgulahendusele, mille tulemusena uuendab Elisa täielikult ka olemasolevat 4G võrku. Kahtlemata ootavad ees põnevad aastad uue võrgu arendamisel, mis loovad infrastruktuuri kaua oodatud tuleviku lahenduste pakkumisele Eestis,“ täpsustas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli. 

Tänavu on Elisal plaanis jõuda 5G võrguga igasse maakonda ja rajada sadu 5G tugijaamu, toomaks ülikiire juhtmeta koduinterneti sügiseseks kodukontori perioodiks võimalikult paljude klientideni. Aasta neljandas kvartalis, kui teenus on laienenud suurematesse keskustesse üle Eesti, avatakse võrk ka kõikidele 5G-d toetavatele nutiseadmetele. 

„Ülikiirest internetist on täna enim kasu just kodu- ja kontoriinterneti kasutajatel, sest uus tehnoloogia võimaldab üheaegselt suurtel kiirustel võrgus toimetada veelgi rohkemal hulgal kasutajatel. Selleks, et iga seade töötaks perfektselt, teevad nutitelefonide tootjad juba täna teste meie võrgus. Seetõttu lisanduvadki nutipaketid Elisa valikusse teises poolaastas,“ sõnas Polli. Täpsema info nutipakettide ja 5G-d toetavate nutitelefonide kohta avaldab Elisa lähikuudel. 

Kaabelvõrgus ühendati optikavõrguga 300 uut majapidamist nii Tallinnas, Keilas ja Tartus kui ka Saue, Viimsi ja Tartu vallas. Aktiivselt jätkati optikavõrgu laiendamist ka korteritesse, kus Elisa juba varem pakkus teenust koaksiaalvõrgus. Juulis lisandus optikavõrguga liitumise võimalus 490 korterile ja partnervõrkude kaudu veel ligi 100 majapidamisele. 

Vastutustundliku ettevõttena kasutab Elisa oma tugijaamade töös 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit, läbi mille pakume klientidele enda võrgus teenuseid. Energiaallikateks on tuul, vesi, biogaas ja biomass ning taastuvenergiat tootvad jaamad asuvad kõik Eestimaal. Selle valiku tunnustamiseks väljastati Elisale juba 2019. aastal ka Rohelise Valiku sertifikaat, mis on tagatud üleeuroopalise ja läbipaistva päritolutunnistuste süsteemiga. 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!