Põhisisu algus

Elisa 5G jõudis Haapsalu kesklinna

13.09.2022

Elisa uue põlvkonna mobiilsidevõrk jõudis möödunud kuul Haapsalu kesklinna ja levib nüüd ka Läänemaal ehk kokku seitsmes maakonnas. Kokku rajas Elisa augustis 5G tugijaamu rohkem kui 30 piirkonda üle Eesti.

Esimeste tugijaamade avamisest alates on Elisa järjepidevalt arendanud uue põlvkonna 5G võrku ja laiendanud leviala. Augustis ja septembris rajati 5G tugijaamu Harjumaale, Pärnumaale, Tartumaale, Viljandimaale, Jõgevamaale, Lääne-Virumaale ning nende seas laienes 5G leviala ka Läänemaale, Haapsalu kesklinna. Nii jõudis 5G võrk ka näiteks Elva, Luunja, Jõelähtme ja Audrusse. Kokku laienes augustis Elisa 5G 33 uude piirkonda ning katab tänaseks üle Eesti ligi 90 piirkonda.

„Ülikiirest internetist on täna enim kasu näiteks Haapsalu kodu- ja kontoriinterneti kasutajatel, sest uus tehnoloogia võimaldab üheaegselt suurtel kiirustel võrgus toimetada veelgi rohkemal hulgal kasutajatel ning nii ei lange teenuse kvaliteet ka kõige nõudlikumal üle õhu interneti kasutajal, “ sõnas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

5G võrgule lisaks tõusis ka Haapsalus Elisa 4G kvaliteet. „Järjest rohkem Elisa kliente Haapsalus saavad kasutada kiireid 4G ja 5G teenuseid Euroopa mastaabis ühes modernseimas mobiilsidevõrgus, sest võrguseadmete eripära näeb ette, et 5G kihti saab lisada ainult sama tootja 4G võrgulahendusele. Selle tulemusena uuendab Elisa täielikult ka olemasoleva 4G võrgu, parendades seeläbi ka tänaste 4G tehnoloogia kasutajate kogemust,“ täpsustas Polli.

Sügiskuudel jõuab Elisa 5G veel mitmesse suurde maakonda. Tänavaasta eesmärgiks on uue võrguga teed leida igasse maakonda ja rajada veel sadu 5G tugijaamu, toomaks ülikiire juhtmeta interneti aasta pimedamaks perioodiks võimalikult paljude klientideni, et parendada kodukontori ja -õppe võimalusi. Aasta neljandas kvartalis, kui teenus on laienenud suurematesse keskustesse üle Eesti, avatakse võrk ka kõikidele 5G-d toetavatele nutiseadmetele. Täpsema info nutipakettide ja 5G-d toetavate nutitelefonide kohta avaldab Elisa lähiajal.

Vastutustundliku ettevõttena kasutab Elisa oma tugijaamade töös 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit, läbi mille pakume klientidele enda võrgus teenuseid. Energiaallikateks on tuul, vesi, biogaas ja biomass ning taastuvenergiat tootvad jaamad asuvad kõik Eestimaal. Selle valiku tunnustamiseks väljastati Elisale juba 2019. aastal ka Rohelise Valiku sertifikaat, mis on tagatud üle-euroopalise ja läbipaistva päritolutunnistuste süsteemiga.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!