Põhisisu algus

Ei mingit kahtlust – laulu- ja tantsupidu vaatas iga eestlane

13.08.2019

Eestlaste rahvuslikele suursündmustele, laulu- ja tantsupeole elati massiliselt kaasa ka teleri vahendusel, selgub Elisa Elamuse järelvaatamise statistikast. Filmimaailmas lahutas vaatajate meelt suviselt palavalt Harry Potteri saaga.

Kodumaa vaieldamatult suurim kultuurisündmus – tantsu- ja laulupidu – toob iga viie aasta tagant kokku ja loob ühtsustunde sadade tuhandete eestlaste seas. Tantsitakse, lauldakse ja elatakse pidustustele kaasa nii kohapeal kui kodus teleri vahendusel. Seda kinnitab ka Elisa järelvaatamise statistika, kus enim vaadatuks osutus just XXVII laulupidu „Minu arm“, millele jäi napilt alla samanimeline XX tantsupidu.

„Tänapäevast laulupidu esimesega kõrvutades oleme jõudnud vast kaugemale kui keegi oleks eales osanud näha või kujutada. Kaasaegse tehnoloogiaga saame kõigile Eesti kultuuri tippsündmused koju kätte tuua kõrgeimas kvaliteedis ja nii ei pea ükski eestlane riiki ühendavast suursündmusest ilma jääma,“ sõnas Elisa TV-teenuse valdkonnajuht Silver Soomre. „Huvitav on nuputada kas ja kuidas mõjutab tehnoloogia ja TV-valdkonna kiire areng tulevikus peetavaid kultuuripidusid.“

Teiste saadete seas osutusid populaarseks telelavastus „Meri ja Orav“, kus Ivan Orav ja Lennart Meri püüavad pööningult kirjutuslauda elutuppa vedada ning ülekanne põnevalt Shell Helix Rally Estonialt, kus kõrgeimale poodiumikohale tõusid rallimaailma kodumaised kangelased Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Tele-eetrisse jõudnud filmidest oli vaadatuim Harry Potteri filmisaaga teine osa „Harry Potter ja saladuste kamber. Sellele järgnesid „Harry Potter ja tarkade kivi“ ning „Harry Potter ja Azkabani vang“. Teiste seas vaadati järele ka Kung Fu panda saaga teist ja kolmandat osa ning paljude arvates parimat filmi, mis eales tehtud – „Shawshanki lunastus“.

Elisa videolaenutuses troonis esikohta igale eale meelelahutust pakkuv animafilm „Kuidas taltsutada lohet 3“. Seejärel „Lammutaja Ralf 2“ ja „Kapten Marvel“. Populaarseks osutus ka kodumaine draamafilm „Võta või jäta“, kus jutustatakse lugu keerulisest isaks kasvamise teekonnast, kus 30-aastane ehitaja Erik peab olude sunnil üksi last kasvatama asuma. Film on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu ja linastunud kümnetel filmifestivalidel.

Juuli järelvaatamise telesaadete TOP:

 1. XXVII laulupidu "Minu arm" ETV
 2. XX tantsupidu "Minu arm" ETV
 3. Aktuaalne kaamera. Ilm ETV
 4. Kättemaksukontor TV3
 5. Meri ja Orav ETV
 6. Midsomeri mõrvad ETV
 7. Malluka suvi maal KANAL2
 8. Eksid TV6
 9. Suvereporter KANAL2
 10. Shell Helix Rally Estonia KANAL2

Juuli järelvaatamise filmide TOP:

 1. Harry Potter ja saladuste kamber KANAL2
 2. Harry Potter ja tarkade kivi KANAL2
 3. Harry Potter ja Azkabani vang KANAL2
 4. Pearl Harbor TV3
 5. Kartmatu TV3
 6. Sõrmuste isand: Kuninga tagasitulek. KANAL2
 7. Kung fu panda 3 TV3
 8. Shawshanki lunastus TV3
 9. Kung Fu Panda 2 TV3
 10. Prügi KANAL2

Juuli videolaenutuse TOP:

 1. Kuidas taltsutada lohet 3
 2. Ralf lõhub interneti: Lammutaja Ralf 2
 3. Kapten Marvel
 4. Võta või jäta
 5. Palju õnne surmapäevaks 2
 6. Teine võimalus
 7. Shazam!
 8. Mia ja valge lõvi
 9. Külm tagaajamine
 10. Kõik, mis juhtub pärast
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!