Põhisisu algus

Eestis filmitud Elisa rahvusvaheline originaalsari „Mädaõunad“ jõudis eksklusiivselt Elisa Huubi

27.05.2021

Uus Elisa soomekeelne ja Eestis filmitud originaalsari „Mädaõunad“ saabus eksklusiivselt Elisa Huubi. Sarja tegevus toimub 1970. aastate Soomes ning kajastab tollaseid ühiskonna norme eiravaid naisi, kes satuvad üksikule saarele vaimuhaiglasse kaheldava meetodiga ravile.

Kuigi kodumaine telehooaeg on suundumas suvepuhkusele, leiab uut ja põnevat vaatamist Elisa Huubist, kus linastub värske ja kauaoodatud originaalsari „Mädaõunad“.

Sarja tegevus toimub 1970. aastate Soomes, kus ühiskonna norme eiravaid naisi tembeldatakse kohmakateks mädanevateks õunteks, kes saadetakse üksikule saarele ravile. „Ilukirjanduslik sari käsitleb nii tolleaegsete naiste õigusi kui ka patriarhaalse ühiskonna võimu ja pakub vaatajatele tõsielust inspireeritud psühholoogilist põnevust. Sarja temaatika ja olustik on kahtlemata paeluvad, kuid märkimist väärib ka asjaolu, et kogu sarja tegevustik on filmitud Eestis - Kosel Ravila mõisas, Paldiskis ja Aegna saarel. Lisaks sellele osales hulganisti eestlasi nii kaamera ees kui ka taga,“ sõnab Elisa sisuhankejuht Toomas Ili.

Paeluva loo keskmes on Soome üliõpilasaktivist Onerva, kes saadetakse tema tahte vastaselt saarel asuvasse vaimuhaiglasse. Agressiivseks ja hüsteeriliseks diagnoositud Onerva hakkab peagi kahtlustama, et haiglas pole kõik nii nagu paistab.

Sarja peaosa mängib andekas Soome näitlejanna Satu Tuuli Karhu ja teistes võtmerollides astuvad üles Armi Toivanen, Santeri Kinnunen, Sonja Kuittinen jpt. Kodumaistest näitlejatest kohtab kõrvalosadesGert Raudsepa, Tiina Mälbergi ja Ester Kuntut ning kõik taustanäitlejad on samuti pärit Eestist.

Seriaali kaheksaosaline esimene hooaeg on saadaval vaatamiseks eksklusiivselt Elisa Huubis.

TREILER: https://youtu.be/65QxUNPLr50

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!