Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Eesti televaataja lemmikseriaal on “Õnne 13”

17.12.2018

Eesti televaataja lemmikseriaal on “Õnne 13”

Eesti televaatajad peavad kõige paremaks kodumaiseks teleseriaaliks juba 26 aastat järjest eetris olnud Morna küla inimeste eluolu kajastavat “Õnne 13” – seda nimetas parimaks viiendik uuringufirma Norstat küsitletud eestlastest, teisele kohale tuli üsna napilt tänavu palju meediatähelepanu pälvinud uustulnuk “Pank”.

“Eestlased on jätkuvalt telerirahvas – küsitluse kohaselt vaatab igapäevaselt kuni kolm tundi telerit üle poole ehk 56 protsenti inimestest ning tervelt 27 protsenti kulutab sellele üle kolme tunni päevas,” kommenteeris küsitluse tulemusi Elisa Eesti juhatuse liige Andrus Hiiepuu. “Sealjuures just eestikeelsete inimeste üheks esimeseks valikuks on erinevad teleseriaalid – enam kui kolmandiku televaatajate puhul on esmane vaatamiseelistus kodu- ja välismaised seriaalid.”

Kuna sel sügisel on just kodumaiste seriaalide käekäik olnud suure meediatähelepanu all ning tekitanud arutelusid nii kriitikute ringis kui inimeste omavahelistes vestlustes, paluti Hiiepuu sõnul detsembri alguses läbi viidud uuringus osalejatel anda ka oma hinnang sellele, milline on kõige parem kodumaine seriaal.

“Kuue hetkel eetris oleva kõige vaadatavama teleseriaali seas haaras esikoha “Õnne 13” – igal laupäeval Allani, Mare, Alma ja teiste muresid ja rõõmusid kajastavat sarja nimetas parimana 21 protsenti vastanutest,” kirjeldas Hiiepuu. “Järgnesid kohe-kohe oma kulminatsioonini jõudev ajaloo kalleim kodumaine seriaal “Pank” 16 protsendiga ning “Pilvede all” ja “Naabriplika” mõlemad 15 protsendiga.”

Graafik: Kodumaiste seriaalide vaadatavus vanuserühmiti

Graafik: Kodumaiste seriaalide vaadatavus vanuserühmiti

“Kättemaksukontorit” peab parimaks seriaaliks 10 protsenti ja “Padjaklubi” neli protsenti eestlastest. Veel nimetasid inimesed oma lemmikutena “Papasid Mammasid”, “Siberi Võmmi”, “Alo”, “Ohtliku lendu” ja “Riigimehi”.

“Vanuserühmade lõikes on pilt loomulikult pisut erinev – kuni 40-aastase seas on liider “Pank” umbes veerandilise toetusega ning vanemate kui 50-aastaste hulgas suveräänselt “Õnne 13” 40-50 protsendiga,” märkis Hiiepuu. “Vanemate televaatajate teiseks lemmikuks “Õnne 13” rahva kõrval on Naabriplika.”

Uuringufirma Norstat küsitles Elisa tellimusel tänavu 3.-10. detsembrini kokku 303 inimest.

Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.