Põhisisu algus

Eesti esimese droonide võistlussarja superfinaal toimub juba tuleval pühapäeval

14.12.2018

Tänavu suvel startinud Elisa Drone Racing League saab suurejoonelise lõpu pühapäeval, 16. detsembril toimuvas superfinaalis AHHAA Teaduskeskuses. Tule, ela kaasa ja vaata, kes võidab tänavuse karikasarja ning suure auhinnaraha.

Käesoleva aasta jaanuaris startinud Elisa Drone Racing League saab tuleval pühapäeval piduliku lõpu, kui toimub suurejooneline finaalsõit AHHAA Teaduskeskuses, kus kohtuvad tehnika ja teadus. Finaalsõidus võtavad mõõtu 18 sõitjat Eestist ja Lätist ning selgub, kes võtab karikasarja meistritiitli koos tuhandeeurose auhinnaga.

„Selle aasta on eriliseks teinud kindlasti võistluspaikade varieeruvus. Eesti ühest maalilisemast golfikeskusest Otepääl kuni legendaarse Linnahallini, rääkimata VEHO autoremonditöökojas olnud rajast, mis läbis Citroeni kaubikut. Korra võõrustas meie võistlussarja isegi väike Läti küla Raplamaal, kus püsielanikke on vähem kui sarjas võistlejaid. Ja nüüd finaal AHHAA teaduskeskuses! Hooaeg on olnud võimas ning finaal tuleb kindlasti selle vääriline,“ kirjeldas liiga üks korraldajatest Rando Mere. Terve käesoleva aasta vältel on liiga raames toimunud kokku kümme võistlusetappi üle Eesti.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et möödunud aasta Robotexil korraldatud võistlusest on tänaseks välja kasvanud väga edukas ja arvestatav karikasari nii hobipilootidele kui tõsistele võistlejatele. „Droonid hakkavad tulevikus meie igapäevaelus mängima aina suuremat rolli, näiteks korrakaitse tagamisel ja esmaabi osutamisel. Liiga projekti raames oleme saanud aktiivselt hoida end kursis droonimaailmas toimuva ja kasutatavate tehnoloogiatega, et õppida, aga samas ka pakkuda elamusi pealtvaatajatele,“ kirjeldas Polli.

Võistlusdroonide lennutamine on globaalselt kiiresti arenev tehnikaspordiala, mis nõuab piloodilt välkkiireid reflekse ja külma närvi, seadmata seejuures kedagi reaalsesse ohtu. Rajal riskitakse vaid tehnika purunemisega.

Elisa Drone Racing League finaal toimub tuleval pühapäeval kell 11 AHHAA Teaduskeskuses ja on tasuta vaatamiseks kõigile AHHAA majapileti soetajatele. Tule ja ela omadele kaasa!

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!