Põhisisu algus

Ed Sheeran pani eestlased Lätis ülisuurtes kogustes andmesidet tarbima

17.07.2019

Nädalalõpus toimunud Ed Sheerani kontsert pani eestlased Lätis suurtes kogustes andmesidet tarbima. Nädalavahetusel Lätis käinud mitutuhat Elisa klienti tarbisid kokku üle 1000 gigabaidi mobiilset andmesidet.

Elisa statistika kinnitab, et Lätis peetud Ed Sheerani kontsert oli eestlaste seas vägagi populaarne. Mobiilse andmeside kasutusmaht staari kontserdi ajal tõusis viis korda ning netikasutajaid oli tavapärasega võrreldes 7,5 korda enam. Kui üldjuhul kasutavad Elisa kliendid päevas umbes 200 gigabaitti, siis kontserdi ajal tarbiti kokku rohkem kui 1000 gigabaitti internetti.

Andrus Hiiepuu, Elisa juhatuse liige ja erakliendiüksuse juht sõnas, et nii suuri hüppelisi tõuse juhtub Eestis üldjuhul paar korda aastas, kuid massiline kasutus Lätis on erakordne. „Nii suure kaliibriga artiste jõuab kodumaale või naaberriikidesse mõnel korral aastas ja suur populaarsus toob kaasa ka massilise andmesidekasutuse. Hea meel on tõdeda, et Elisa pakub paljudes pakettides Euroopa liidu sisest andmemahtu ja nii said kontserdi külastajad ilmalisakuluta internetiteenuseid katkematult kasutada.“

Andrus Hiiepuu märkis, et peamiselt kasutasid kliendid andmesidet positiivsete kontserdimuljete jagamiseks Instagramis ja Facebookis, sest just need olid äpid, kus kasutusmahud kordades kasvasid. „Tänasel päeval on sotsiaalmeedia väga elementaarne osa meie klientide igapäevaelust ning rõõm on näha, et Euroopa Liidu siseselt on mobiilse interneti kasutamine taskukohane igale kliendile ja tagasi end enam ei hoita,“ märkis Hiiepuu.

Viimased sündmused, kus Elisa klientide mobiilse interneti kasutus tõusis hüppeliselt olid laulu- ja tantsupidu ning Ott Tänaku autoralli MM-etapid.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!