Põhisisu algus

Aprillist näevad Eesti elanikud piiranguteta Eesti telekanaleid kõikides EL riikides

26.03.2018

Käesoleva nädala lõpus, 1. aprillil jõustuv Euroopa Liidu määrus kaotab geobloki ning teeb Eesti elanikele võimalikuks Eesti telekanalite vaatamise kõikides Euroopa Liidu riikides.

 

Aprillist jõustuv EL määrus kaotab geobloki ning võimaldab kogu digitaalse sisu kaasaskantavuse, tänu millele saab Eestis soetatud filme, teleseriaale, e-raamatuid, audioraamatuid, videomänge edaspidi vaadata ja kasutada ka kõikides teistes Euroopa Liidu liikmesriikides.

 

„Seni on autoriõigused keelanud kohaliku turu jaoks soetatud TV sisu näitamise teistel turgudel ning seetõttu on see väga hea uudis välismaal sagedamini käivatele ja elavatele eestlastele ning muidugi ka Eesti televisiooniteenuste pakkujatele,“ tõi Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu välja aprilli algusest jõustuva määruse positiivse külje.

  

Andrus Hiiepuu hinnangul on digitaalse turu mõiste defineerimine ja kasutajate vajadustega arvestamine vägagi kliendisõbralik ning eesrindlik ettevõtmine. „Määruse jõustumisel ei pea Elisa televisiooniteenuse pakkujana hakkama iga TV-sisu õiguste omajaga tingimusi uuesti läbi rääkima ega õigustele kehtivat territooriumi laiendama, vaid piisab Eesti jaoks tehtud senistest sisukokkulepetest,” rääkis Elisa juhatuse liige.

 

Hiiepuu sõnul saavad kliendid määruse jõustudes kasutada Elisa Elamuse teenuseid ka teistes Euroopa Liidu riikides viibides. „Määruse järgi saab klient kasutada täpselt sedasama sisu ja funktsionaalsust, mida koduturulgi,“ täpsustas Hiiepuu. „Uued ja kaasaegsed TV-teenused võimaldavad teenust kasutada lisaks TV-ekraanile ka mobiiliäpiga või veebis. Lihtsamalt öeldes avaneb võimalus vaadata oma lemmiksaateid tahvelarvutist või nutitelefonist.“  

 

Lisavõimalusena on Elisa Elamus üle õhu teenuse kasutajatel võimalik reisile kaasa võtta ka oma digiboks. „Kui see näiteks ühendada hotellis teleriga ja lülitada boks wifi abil internetti, saab vaadata telerit nii nagu kodus – jälgida telekanalite saateid otse või vaadata ajas järele,“ sõnas Hiiepuu.

 

Elisa elamus teenuse klientidele on nutirakendus juba TV põhiteenuse hinnas ja ei pea eraldi tellima. Piisab ainult rakenduse alla laadimisest oma nutiseadmesse ja kasutajakontoga sidumisest.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!