Põhisisu algus

Ajujahi mentor Andrus Hiiepuu: Ajujahil õnnestuvad kiired kohanejad ja jätkusuutlikud äriideed

18.05.2021

Äriideede konkursil Ajujaht on kätte jõudmas kätte pinevaimad hetked ja juba loetud päevade pärast selgub parima äriidee looja. Finaali pääses ja esikoha eest võitleb ka Elisa mentordatav jaeturu toodete Facebookiks pürgiv Lexi.Market. Jätkuvad sisukad mentorsessioonid viimase lihvi andmiseks.

Finišijoone eel ei saa loorberitele puhkama jääda ning käivad viimased ettevalmistused ja mentorsessioonid äriidee küpsetamiseks ja edasiste sammude planeerimiseks. Finaali on jõudnud ka Lexi.Market, kes tahab asendada jaemüügis kasutusel olevad tülikad tooteinfo Exceli-failid mugava haldusplatvormiga pilves. Hiljuti kaasati ka Funderbeami üliedukas ühisrahastuskampaania privaatvoorus üle 800 000 euro.

„Täna tegelemegi peamiselt turule tuleku strateegia lihvimisega. Tahame kasvada ja lepingulisi kliente saada. Näiteks hiljuti sõlmisime ka lepingu Ajujahil võistleva hambapesutablette pakkuva Mündiga, kellel aitame tänu meie platvormile lihtsamini jaekettidesse saada. Oleme toeks ka oma konkurentidele, sõnab Lexi.Marketit arendava Brightsparki juht Kari Maripuu.

Maripuu lisab, et viimaste nädalate mentorsessioonidest on olnud palju abi mõtestamaks, kuidas oma äriideed paremini selgitada ja enda jaoks läbi mõelda, mida žürii ootab. „Mul on hea meel et see ei ole pelgalt vormiline, vaid sisukas koostöö.“

Mentorkoostöö kohta ütleb Maripuu, et on väljakutsuv olla õpipoisi rollis, kuna ta on ka ise varem mentori kingades sammunud. „Ühel hetkel on kuuldu tuttav ja seda on hea enda jaoks kinnistada. Teisest hetkel on see aga korralik enesekindluse kõigutamine. Kas ma olen kindel? Kas ma tean..? Isiklik areng on olnud meeletu ja see toimubki vaid ebamugavustsoonis olles. Teravad küsimused panevad uue pilguga vaatama ja teistmoodi asju lahendama,“ ütleb Maripuu.

„Hindan ka seda, et meie mentor Andrus Hiiepuu suudab meie äriideele vaadata laiemalt ja suurettevõttes töötava juhi kompetentsi baasilt. Kui mina näen mõningaid asju rohujuure tasandilt, siis mentor laiendab seda pilti ning tunnetab tuleviku kitsaskohti, mis võivad meid ohustada siis, kui oleme näiteks 200 inimesega ettevõte. Samas on need kriitilised teemad, millega pean juhina tegelema juba täna, sest teatud kasvusuuruses ei ole sellele enam aega fookust suunata.“

Lexi.Marketi mentori ja Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu hinnangul on Lexi.Market kahtlemata üks Ajujahi perspektiivikamaid tiime, kes end 316 alustanud äriidee hulgast on finaali võidelnud.

”21. sajandi märksõnadeks on kiire kohanemisvõime, jätkusuutlikkus ja digitaliseerimine. Need on märksõnad, mis on omased Ajujahile ja samas väga südamelähedased ka Elisale. Samamoodi on need ka lähtekohaks edu saavutavatele tiimidele,“ ütleb Hiiepuu. Ta lisab, et vettpidava äriidee üheks eelduseks on see, et see lahendab reaalset probleemi, mis inimestel on. „Lexi puhul on see ärikliendi mure, mis puudutab suurt osa jaemüügi telgitagusest, et piimapakk või šokolaad üldse poeriiulile jõuaks – kuidas tooteinfot ajakohaselt esitada ja hallata kaasaegsel pilveplatvormil, mitte eelmise sajandi Exceli-tabelis. See on uus toodete Facebook!“

Hiiepuu lisab lõpetuseks, et Ajujahi konkursi ja laiemalt iduettevõtluse üks suuri eeliseid on koosõppimine ning see on suurepärane võimalus ka Elisale. „Agiilsed metoodikad ei ole ainult idufirmade pärusmaa. Ka suured ettevõtted peavad võtma omaks eksperimenteeriva mõtteviisi, et kiiremini kohaneda ja ellu jääda. Elisa on siin innukas õpilane.”

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!