Põhisisu algus

6 probleemi, mida Pilvekontor lahendab

30.11.2016

Kontoritöö võiks olla võimalikult mugav. Mitmed lahendused, nagu ka Elisa Pilvekontorongi just selleks mõeldud, et igapäevane tööasjade ajamine oleks võimalikult sujuv ja lihtne ning et kontorist eemal olles saaks samuti kiired asjad aetud.  Miks aga valida Pilvekontor? Siin on kuus sageliesinevat probleemi, mille Pilvekontor lahendab.

 1. Sa ei saa failidele ligi, sest need kontoris kohalikus serveris
Kas meenub olukord, kus õhtul kodus olles on vaja kliendile saata hinnapakkumine või muu fail, kuid kahjuks on kõik dokumendid kontoris serveris, luku ja riivi taga ning enne hommikut neile ligi ei pääse? Elisa Pilvekontori puhul on kõik failid turvaliselt salvestatud virtuaalsesse pilveruumi, kuhu kõik töötajad oma sülearvutist või telefonist ligi pääsevad. Nii saad vajadusel faile saata ka kodust või maalt vanaema juurest.

 2. E-kirju näed vaid kontoris arvuti taga
Ilmselt on kõigil tuttav olukord, kus e-kirjakastis mitu väga kiiret kirja, mis juba ammu vastust või tegutsemist ootavad. Kuid kuna sa näed oma kirju vaid kontori lauaarvutist, siis sa isegi ei tea, et mõni kiire mure vajab lahendust. Pilvekontori e-postkastile saad ligi oma sülearvutist kui nutitelefonist ning vajadusel ka elukaaslase seadmest. Nii pole ohtu, et olulised kirjad õigel ajal lugemata jäävad.

 3. Saad oma päevakava teada siis kui olen kontorisse jõudnud
Teadsid hommikul, et tuleb mõnus koosolekutevaba päev, kus saad rahulikult kirjatöösse süveneda. Kontorisse jõudes selgub aga et 10 minuti eest algas linna teises otsas oluline kohtumine kliendiga. Koosoleku info saadeti kalendrisse eelmise päeva õhtul, kuid sinuni see info ei jõudnud. Pilvekontori osa Office 365 hõlmab endas jagatavat kalendrit, mida näed läbi rakenduse ka oma telefonist. Lisaks saavad ka kolleegid Su kalendrist vaadata, millal oleksid vaba mõneks aruteluks. 

 4. Suurte videofailide saatmine on tüütu – võtab kaua aega ja pead selleks kasutada Dropboxi või mõnd muud programmi
Kui töötad video- või pildifailidega tead väga hästi, kui tülikas on mahukate failide saatmine kolleegidele. Sageli pead selleks kasutama erinevaid programme Dropbox või Google Drive. Office 365 oluline osa on 1TB suurune ühiselt kasutatav pilveruum. Salvestad faili pilveruumi ning kõik su kolleegid saavad failile mugavalt ligi.

5. Kodust töötades ei saa sa kasutada Wordi, Excelit ega teisi programme
Eks kõigil tuleb ette olukordi, kui hea meelega töötaks kodust. Teinekord puuduvad koduarvutis aga vajalikud MS Office programmid. Pilvekontori kasutajana saad oma kasutajaga sisse logides erinevatest arvutitest kasutada veebipõhist tarkvara, et vajadusel kodus olles mugavat tööasju ajada.

6. Ma ei tea, milline on viimane korrektne dokument
Valmistasid ette kliendile pakkumise esimese versiooni, kolleeg täiendas ning saatis selle omakorda edasi osakonnajuhatajale, kes tegi samuti parandusi. Kus on aga viimane fail, keegi ei tea. Ühise mahuka pilveruumi puhul on kõikidest failidest vaid üks eksemplar ning kõik täiendused ja  parandused tehakse selles samas failis. Jääb ära failide üksteisele saatmine e-posti kaudu ning pole ohtu et “õige fail” on kellegi teise arvutis.

Tundub ju mugav lahendus? Pilvekontoriga saad oma igapäevatöö lihtsamaks muuta. Uuri oma tööandja käest, kas Pilvekontori lahendus võiks sobida Sinu tiimile! 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!