Põhisisu algus

5 trikki, mis aitavad sul rohkem raamatuid lugeda

02.11.2020

Pime ja vihmane sügis on suurepärane aeg lugemiseks, kuid millegipärast jõuavad pea kõik päevad õhtusse ilma, et oleks olnud mahti raamat avada. Kas kõlab tuttavalt?

Siin on mõned nipid, kuidas motiveerida end rohkem lugema.

Liitu raamatuklubiga

Raamatuklubi annab võimaluse jagada oma mõtteid ja arvamusi ning saada häid raamatusoovitusi. Samuti motiveerib kindel tähtaeg teoseid kiiremini läbi lugema. Kui tuttavate seas ühtegi moodustunud pole, siis raamatuklubi veavad eest ka paljud kuulsused, nagu Oprah, Reese Witherspoon ja Emma Roberts.

Tea, mida oled lugenud

Pane kirja kõik raamatud, mida oled lugenud – hästi sobib selleks näiteks Goodreadsi keskkond. Nii näed pidevalt, kuidas nimekiri aina kasvab, mis omakorda pakub rahulolu, inspireerib ning annab motivatsiooni veelgi rohkem lugeda.

Proovi erinevaid žanre

Ära keskendu raamatute valimisel vaid ühele žanrile – proovi lugeda ilukirjandust ja mitteilukirjandust, ajalugu ja ulmet, teatmeteoseid ja elulugusid. Nii võid leida mõne ootamatu uue lemmiku. Eksperimenteeri ka žanrisiseselt – ära sunni end lugema ilukirjandusklassikat ainult seetõttu, et arvad, et peaksid. Ei pea!

Tee tutvust audioraamatutega

On küllalt palju selliseid hetki, kus pingsat mõttetööd ei toimu, kuid raamatut lugeda ka ei saa – näiteks pikemal autosõidul või iseseisvalt trenni tehes. Aja maksimaalselt kasulikuks sisustamiseks saab kõrvaklappidest mängima panna audioraamatu.

Silmad küll selle tegevuse käigus tähti kokku ei veeri, kuid raamatu sisu ja uued teadmised või vaatenurgad – mis on ju lugemise juures kõige olulisemad – jõuavad lugejani (kuujalani). Eestikeelseid raamatuid võimaldab kuulata Elisa Raamatu Iselugeja, mis suudab suudab ette lugeda kõiki Elisa raamatukogu raamatuid.

Kanna raamatut alati kaasas

Raske on raamatut lugeda, kui ühtegi parasjagu kaasas pole. Et saaksid lugeda igal vabal hetkel – lõuna- ja puhkepausidel, ühistranspordis, sõpra oodates – tasub alati mõnd raamatut kaasas kanda.

Kaasaskantava koorma vähendamiseks sobib hästi näiteks Elisa Raamat , mis võimaldab lugeda raamatut telefonist ja tahvelarvutist.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!