Põhisisu algus

4 nippi, kuidas parandada interneti kasutuskogemust

19.12.2019

Enamasti toimub kõik nagu kellavärk. Kuid mõnikord võib juhtuda, et pilt hakib, uudisteportaal ei lae end piisavalt kiiresti ära või video jääb seisma kõige põnevama koha peal.


Proovi nipid järele – probleem võib iseenesest laheneda.

1. Võta ruuter kapist välja

Internetiruuteri asukoht on väga oluline. Mida vähem takistusi ruuteri ja väliskeskkonna vahel, seda parem. Ära kindlasti pane ruuterit kappi, trepi alla, laua alla või mujale peitu, sest muidu ei jõua internet seadmesse.

2. Leia Wifi jaoks parim asukoht

Isegi kui internet levib õuest seadmesse igati hästi, ei pruugi kodune Wifi signaal olla tugevaim. Siingi mängib rolli ruuteri asukoht, et Wifi saaks häirimatult levida kõikidesse tubadesse. Ka sel põhjusel ei tohiks sa ruuterit paigutada trepi alla või kappi.

Kui elad suures majas, kus Wifi ei levi igasse tuppa, siis kasuta Wifi leviala võimendit. Wifi leviala võimendi võimendab Wifi signaali, mistõttu jõuab internet ilma juhtmeta igasse tuppa. Uuri lähemalt Elisa e-poest.

3. Kasuta väliruuterit

Kui sinu ruuter asub ideaalse koha peal, aga ühendus on ikkagi häiritud, võib abi olla väliruuterist. Eriti innovatiivne ja tark lahendus on 4G väliruuter. See seade toob interneti õuest tuppa nii, et majaseinad ja aknad signaali tugevust ei mõjuta. Silindrikujuline disain ja 4 sisseehitatud antenni püüavad signaali 4 erinevast suunast. Lisaks saab antenni ja toaruuteri vahel olla kuni 100 meetripikkune võrgukaabel, mis teeb paigaldamise eriti paindlikuks.

Esmalt veendu, et õues leviv signaal on tõesti tugevam. Saad seda katsetada, kui võtad oma internetiseadme õue kaasa. Proovi õues olles internetis teha sama tegevust, millega toas hätta jäid – kui internet toimib paremini, on levi järelikult hea ja soovitame kasutada väliruuterit. Väliruuteri ostmiseks helista meie kliendiinfosse 6600 600. Kui soovid ruuteri ise paigalda, siis leiad selle meie e-poest.

4. Vaheta vana seade uuema vastu

Oled juba kõike eeltoodut proovinud ja väliruuterit paigaldada ei ole võimalik? Kuna tehnoloogia areneb väga kiiresti, soovitame üle 2 aasta vanuse internetiseadme uuema vastu vahetada. Proovi Huawei B535 ruuterit, mis aitab internetiühenduse muuta stabiilsemaks ja parandada ka kiirust. Vaata e-poest .

Kui vajad abi, helista meie kõnekeskuse numbril 6 600 600

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!